Aktualności: Konkurs Piosenki Obcojęzycznej ,,Śpiewająca Europa” - V edycja

Konkurs Piosenki Obcojęzycznej ,,Śpiewająca Europa” - V edycja

W dniu 9 marca 2017 roku w naszym Liceum odbył się  Konkurs Piosenki Obcojęzycznej ,,Śpiewająca Europa” - V edycja.  Jury w składzie: Pan Ryszard Jakubisiak- dyrektor szkolnego teatru  ,,Paradox”; Pan...

- V edycja.

Jury w składzie:

Pan Ryszard Jakubisiak- dyrektor szkolnego teatru  ,,Paradox”;

Pani  Anna Budna- język angielski;

Pani  Anna Jurczak-język rosyjski;

Pani  Sylwia Kantorska- język niemiecki;

Pan Ernesto Rocha-Gutierrez- język hiszpański

wysłuchało i obejrzało występ dwudziestu ośmiu gimnazjalistów. Wykonawcy prezentowali piosenki w języku angielskim, niemieckim, hiszpańskim i rosyjskim. Największą popularnością cieszyły się utwory z filmów i musicali, nie zabrakło także hitów -,,Bielyje rozy”- Jurija Shatunova- czy też ,,Let It Be” z repertuaru The Beatles. Członkowie jury oraz publiczność byli pod wrażeniem występów artystów. Szczególną uwagę zwrócili na poprawność językową śpiewanych utworów, walory głosowe i sceniczno- aktorskie występujących. Pod długich naradach jury w dniu 16 marca ogłosiło wyniki, przyznało nagrody i wyróżnienia:

WYRÓŻNIENIA:

1. Michał Dragan  – z Zespołu Szkół nr 53 za  wykonanie piosenki  w języku angielskim ,,Lost boy”

2. Aleksandra Polak, Zuzanna Możdżonek - Gimnazjum nr 57: za utwór w języku angielskim ,,Scars to your beautiful”

3. Zuzanna Nadolnaz  Gimnazjum nr 2 z Dziekanowa Leśnego- za wykonanie piosenki  w języku  angielskim ,,Hello”

4. Aleksandra Kokocińska ze Społecznego Gimnazjum STO nr 99 za wykonanie piosenki w języku angielskim ,,Beautiful tango ”

5. Karena Paździoch z  Gimnazjum nr 2 z Mińska Mazowieckiego za utwór w języku rosyjskim ,, Моя мама лучшая на свете”

6. Julia Król z gimnazjum nr 142- za wykonanie piosenki w języku angielskim ,,Titanium”

Nagrody Główne:

I miejsce- Angelina Burtska  Gimnazjum nr 141 ; piosenka  pod tytułem  ,, Noc, gwiazdy, jazz”;

II miejsce- Karolina Wójtowicz - Gimnazjum nr 113- za piosenkę w języku angielskim pod tytułem,, When we were young”;

III miejsce- - Nina Sadowska z Gimnazjum nr 43: utwór,, At last” z repertuaru Etty James.

Uroczystość dopełnił koncert laureatów, podczas którego ponownie zaprezentowali się zwycięzcy i wyróżnieni. Zapraszamy za rok smiley