Aktualności: Mamy finalistów konkursu "JA Operation"

Mamy finalistów konkursu "JA Operation"

W dniu 8.03.2017r. 13 uczniów naszej szkoły przystąpiło do pierwszego etapu Międzyszkolnego Konkursu Języka Angielskiego „Operation 2017” organizowanego prze Wyższą Szkołę Turystyki i Języków Obcych w Warszawie, w którym wzięło udział łącznie 17 szkół z Warszawy i okolic (m.in. Grodzisk Mazowiecki, Otwock, Garwolin, Ostrołęka,
Maków Mazowiecki., Mszczonów, Zielonka). Konkurs objęty jest patronatem Marszałka Województwa Mazowieckiego oraz Pearson Central Europe - jednego z wiodących wydawców edukacyjnych w Polsce, a jego celem jest promowanie kompetencji lingwistycznych i komunikacyjnych w zakresie języka angielskiego wśród uczniów klas maturalnych szkół ponadgimnazjalnych województwa mazowieckiego i województw ościennych.

Do II –go etapu (16.03.17), który stanowił FINAŁ konkursu przeszło już tylko 6 uczniów „Jasińskiego” w składzie:
Natalia Soszyńska (3a), Julia Suszyńska (3b), Natalia Borowik (3b), Filip Strzelecki (3b), Rafał Siuchta (3b) i Jakub Salicki (3ca). Musieli oni „stanąć w szranki” w debacie w języku angielskim  na 1 z wylosowanych tematów, obejmujących treści społeczne w wymiarze globalnym, a wśród nich: zrównoważony rozwój, ekologię, prawa człowieka, solidarność międzynarodową, dostęp do żywności i wody pitnej, kwestie związane z pracą, rodziną, modelem rodziny, czasem wolnym, technologią, konfliktem pokoleniowym i wzajemnym zrozumieniem.Zadanie było o tyle trudne, iż koordynatorem dyskusji był rdzenny mieszkaniec kraju anglojęzycznego, nieznający zupełnie języka polskiego.

Miło nam ogłosić, iż 5 naszych maturzystów, a mianowicie: N. Soszyńska, J. Suszyńska, F. Strzelecki,
N. Borowik oraz R. Siuchta otrzymało wyróżnienia oraz certyfikaty znajomości języka angielskiego na poziomie B2 (odpowiednik FCE – First Certificate). Nie sposób również nie wspomnieć o znaczącym wkładzie nauczycieli, którzy włożyli ogrom pracy i serca w przygotowanie swoich uczniów, a mianowicie: p. Dorota Narowska, p. Dagmara Cholawo
i p. Agnieszka Anisimowicz, które otrzymały z rąk organizatorów dyplomy uznania oraz podziękowania za znakomite przygotowanie uczniów , jak również rzetelną pracę i zaangażowanie w naukę języka angielskiego swoich podopiecznych.