Aktualności: Komórkomania w Jasińskim

Komórkomania w Jasińskim

Od 4 do 14 kwietnia szkolny wolontariat zorganizował kampanię Komórkomania - pokonajmy nowotwory krwi. Akcja polegała na przeprowadzeniu pogadanek na temat znaczenia przeszczepów krwiotwórczych komórek macierzystyc...

Akcja polegała na przeprowadzeniu pogadanek na temat znaczenia przeszczepów krwiotwórczych komórek macierzystych w walce z nowotworami krwi. Uczniowie pełnoletni mieli możliwość zarejestrowania się jako potencjalni dawcy komórek. Akcja była wspierana  przez Mazowieckie Kuratorium Oświaty i Fundację DKMS.  Misją Fundacji jest znalezienie dawcy dla każdego pacjenta na świecie, potrzebującego przeszczepienia krwiotwórczych komórek macierzystych. Akcja zakończyła się sukcesem - zarówno wśród uczniów, jak i nauczycieli znaleźli się potencjalni dawcy.