Aktualności: V Praski Piknik Artystyczny „Na Kamionku”

V Praski Piknik Artystyczny „Na Kamionku”

19 maja 2017 r. nasze liceum zorganizowało już po raz piąty Praski Piknik Artystyczny „Na Kamionku” połączony z dniem otwartym szkoły. Wielu gimnazjalistów spróbowało swych sił w Turnieju Sanitarnych Służb R...

Wielu gimnazjalistów spróbowało swych sił w Turnieju Sanitarnych Służb Ratowniczych na poziomie klas gimnazjalnych. Zaprezentowali oni wysoki poziom umiejętności teoretycznych i praktycznych. Turniejowi towarzyszyły pokazy ratownicze przygotowane przez uczniów naszej szkoły.

Dużym zainteresowaniem cieszyły się również pokazy wojskowe, a szczególnie pokaz musztry z bronią w wykonaniu
klasy I c.

Miłośnicy nauk ścisłych, a zwłaszcza wybuchowych eksperymentów odwiedzali stoisko chemiczne, przy którym nasi chemiczni zapaleńcy prowokowali wybuchy wulkanu i produkowali bardzo dużo dymu.

Kolejną z atrakcji było wspólne czytanie fragmentów „Lalki” Bolesława Prusa. Tekst czytali z zaangażowaniem uczniowie klas pierwszych i drugich w strojach z epok nawiązujących do klimatu II połowy XIX wieku. Propozycją szkolnego teatru „Paradox”  dla gości pikniku były „Sceny z Moliera”, a Zespół nauczycieli uczących języków obcych zaprosił na scenę również laureatów Konkursu Piosenki Obcojęzycznej „Śpiewająca Europa”. Szkolni lingwiści w tym czasie zrelacjonowali w języku angielskim przebieg pikniku zaprzyjaźnionym uczniom we Włoszech za pośrednictwem Skype’a.

Do zdrowego odżywiania namawiali uczestnicy szkolnego projektu „Wiem co jem” , serwując spragnionym zdrowe
i odżywcze koktajle owocowo-warzywne.

Równie dobrze smakowały domowej roboty ciasta  w szkolnej kawiarence zorganizowanej przez klasę Ie, a żołnierski apetyt można było nasycić przy stoisku z kiełbaskami z grilla, którymi częstowała klasa IIcb.

Zapraszamy do udziału w kolejnym pikniku już za rok, a absolwentów gimnazjów zachęcamy do wyboru naszej szkoły jako przyjaznego miejsca realizacji swoich pasji i zainteresowań.