Aktualności: Spotkanie z Tadeuszem Płużańskim – prezesem Fundacji „Łączka”

Spotkanie z Tadeuszem Płużańskim – prezesem Fundacji „Łączka”

15 maja klasy pierwsze uczestniczyły w spotkaniu z p. Tadeuszem Płużańskim – historykiem, dziennikarzem i prezesem Fundacji „Łączka”. Uczniowie mieli okazję wysłuchać wykładu poświęconego żołnierzom wyklętym. Dodatkową zaletą wykładu były wspomnienia pana Płużańskiego o ojcu – współpracowniku rotmistrza Witolda Pileckiego. Druga część wykładu dotyczyła historii prac ekshumacyjnych na tzw. „Łączce” na Powązkach Wojskowych. Na pamiątkę spotkania uczniowie otrzymali od pana Płużańskiego biało-czerwone opaski odblaskowe.