Aktualności: Pamięci obrońców Pragi

Pamięci obrońców Pragi

14 września 2017 r. odbyła się uroczystość poświęcona obrońcom Pragi z 1939 roku oraz bohaterom Powstania Warszawskiego. Tego dnia przy głazie upamiętniającym poległych żołnierzy 21.Warszawskiego Pułku Piechoty ,,Dzieci Warszawy&r...

Powstania Warszawskiego. Tego dnia przy głazie upamiętniającym poległych żołnierzy 21.Warszawskiego Pułku Piechoty ,,Dzieci Warszawy” zorganizowane zostało jak co roku symboliczne spotkanie kombatantów z władzami dzielnicy, przedstawicielami samorządu, mieszkańcami, uczniami i nauczycielami. Podczas uroczystości pod pomnikiem złożone zostały kwiaty i przypomniano historię obrony Grochowa i Pragi oraz udział w niej 21.Warszawskiego Pułku Piechoty ,,Dzieci Warszawy”, który zatrzymał oddziały Wehrmachtu, trwając na swych obronnych pozycjach aż do kapitulacji stolicy.

Wartę honorową przy pomniku oraz oprawę wojskową uroczystości zapewnili uczniowie klas wojskowych 3ca
i 3cb naszego Liceum.