Aktualności: Udział w II edycji konkursu debat oksfordzkich

Udział w II edycji konkursu debat oksfordzkich

„Dokąd idziesz, Europo?” 9 listopada młodzież z klasy humanistycznej reprezentowała naszą szkołę w II edycji konkursu debat oksfordzkich „Dokąd idziesz, Europo?” organizowanego przez Punkt Informacji Europejskie...

„Dokąd idziesz, Europo?”

9 listopada młodzież z klasy humanistycznej reprezentowała naszą szkołę w II edycji konkursu debat oksfordzkich „Dokąd idziesz, Europo?” organizowanego przez Punkt Informacji Europejskiej Europe Direct – Warszawa, prowadzony przez Biuro Funduszy Europejskich i Polityki Rozwoju Urzędu m.st. Warszawy.

Celem konkursu było promowanie idei Unii Europejskiej wśród uczniów szkół średnich. Zagadnienia podejmowane podczas debat dotyczyły aktualnych wyzwań stojących przed zjednoczoną Europą, ważnych z punktu widzenia obywateli. Drużyny  miały okazję dyskutować m.in. na temat korzyści płynących z uczestnictwa w strefie euro, potencjalnego rozszerzenia Unii Europejskiej, a także rozwoju wspólnego rynku, jak również stosunków Unii Europejskiej z innymi podmiotami stosunków międzynarodowych.  Uczestnicy przedstawiali swoje stanowisko na temat kluczowych wyzwań stojących przed zjednoczoną Europą, jak również  mieli okazję rozwinąć swoje umiejętności retoryczne  a także nabyć ważne doświadczenie związane z wystąpieniami publicznymi.

Dwójka naszych debatantów reprezentowała stronę propozycji w temacie Brexit realną szansą na wzmocnienie Unii Europejskiej.Mimo, iż drużyna była w niepełnym składzie, Szymon Magierski odpowiadał na wszystkie pytania, które mogła zadać zarówno  publiczność jak również jury.

Było to na pewno  niezwykle cenne doświadczenie dla uczniów naszej szkoły.