Aktualności: Wyniki Konkursu Piosenki Obcojęzycznej

Wyniki Konkursu Piosenki Obcojęzycznej

Wyniki Konkursu Piosenki Obcojęzycznej ,,Śpiewająca Europa”- VI edycja W dniu 20 lutego 2018 roku w naszym Liceum odbył się  Konkurs Piosenki Obcojęzycznej ,,Śpiewająca Europa”.  Jury w składzie: Pan Rysz...

Wyniki Konkursu Piosenki Obcojęzycznej ,,Śpiewająca Europa”- VI edycja

Jury w składzie:

Pan Ryszard Jakubisiak- dyrektor szkolnego teatru  ,,Paradox”;

Pani Monika Suligowska- język angielski;

Pani  Anna Jurczak-język rosyjski;

Pani  Sylwia Kantorska- język niemiecki;

Pani Katarzyna Zjawińska- język francuski

Pan Ernesto Rocha-Gutierrez- język hiszpański

wysłuchało i obejrzało występ dwudziestu pięciu gimnazjalistów i uczniów klas VII szkół podstawowych. Wykonawcy prezentowali piosenki w języku angielskim, niemieckim, rosyjskim i francuskim. Największą popularnością cieszyły się utwory z musicali i  największe hity z list przebojów, takie jak: ,,One of use”- szwedzkiej grupy ABBA, ,,Someone like you”- Adele czy ,,Stay”- Rihanny. Członkowie jury oraz publiczność byli pod wrażeniem występów artystów. Szczególną uwagę zwrócili na poprawność językową śpiewanych utworów, walory głosowe i sceniczno- aktorskie występujących. Pod długich naradach jury w dniu 1 marca ogłosiło wyniki, przyznało nagrody i wyróżnienia:

WYRÓŻNIENIA:

1.Antonina Adamska– XXXV LO za  wykonanie piosenki  w języku angielskim ,,I see fire”

2. Alicja Kowalewska – CLVIII LO: za utwór w języku angielskim ,, Another Day of Sun”

3. Lena Sojka ze Szkoły Podstawowej nr 397 za wykonanie  piosenki  w języku angielskim ,, Say Something”-

4. Michał Gąsiorowski- Szkoła Podstawowa nr 317 za wykonanie utworu w języku angielskim ,,Tie a Yellow Ribbon ‘ Round The Ole Oak Tree”

Nagrody Główne:

I miejsce- duet Natalia Kozłowska, Michał Dragan z XVI LO; piosenka w języku francuskim pod tytułem ,, Si T’ẻtais La”;

II miejsce- Natalia Ciszek- Szkoła Podstawowa nr 135- za piosenkę w języku angielskim pod tytułem ,, If it hadn’t been for love”;

III miejsce- Aksinia Yanovych z XVI LO: utwór w języku rosyjskim ,,Любoвь настала ”

Uroczystość dopełnił koncert laureatów, podczas którego ponownie zaprezentowali się zwycięzcy i wyróżnieni. Zapraszamy za rok smiley