Aktualności: Nasze dziewczyny z klas II na anglojęzycznych eko-warsztatach

Nasze dziewczyny z klas II na anglojęzycznych eko-warsztatach

W kwietniu Warszawę odwiedził dr Thomas Culhane - ekspert w zakresie zielonych technologii, innowator i wykładowca na Wydziale Patel College of Global Sustainability Uniwersytetu Południowej Florydy w Tampa, a jednocześnie jeden z fundator&oa...

W kwietniu Warszawę odwiedził dr Thomas Culhane - ekspert w zakresie zielonych technologii, innowator i wykładowca na Wydziale Patel College of Global Sustainability Uniwersytetu Południowej Florydy w Tampa, a jednocześnie jeden z fundatorów korporacji edukacyjnej non-profit „Solar CITIES Inc.”

23 kwietnia w jego anglojęzycznych warsztatach na SGH wzięły udział uczennice naszego liceum reprezentujące klasy: 2a, 2b oraz 2d. Podczas spotkania pt. "Enhancing Science through Hands-on Environmental Projects" uczestnicy korzystali z paneli słonecznych, dokonywali pomiarów prądu, przyglądali się przeróżnym urządzeniom, a także uczyli się, jak z odpadów organicznych wyprodukować bezpiecznie gaz dla potrzeb gospodarstwa domowego. A wszystko to okraszone przez dr. Culhane'a świetnym wykładem. Nauka i zabawa w 100% - chętnie wybierzemy się na powtórkę!

Za możliwość uczestniczenia w warsztatach serdecznie dziękujemy Ambasadzie USA oraz Fundacji Digital University.