Aktualności: Uroczystość rozpoczęcia roku szkolnego 2018/2019

Uroczystość rozpoczęcia roku szkolnego 2018/2019

3 września wakacje oficjalnie dobiegły końca i o godz. 9.00 rozpoczął się nowy rok szkolny. Część uczniów przyjęła ten fakt z niezadowoleniem, ale też z radosnym wyczekiwaniem, by spotkać koleżanki i kolegów, by rozpocząć na nowo podróż po świecie wiedzy, odkryć i doświadczeń, by pod kierunkiem nauczycieli dążyć do realizacji wytyczonych celów, rozwijać pasje i spełniać marzenia.

Rozpoczęcie rokuNasza uroczystość rozpoczęcia roku szkolnego odbyła się jak co roku przed Kościołem na Kamionku,  gdzie znajduje się symboliczny grób patrona szkoły generała Jakuba Jasińskiego.

Tego dnia młodzież pełni przy grobie honorową wartę i składa wiązankę kwiatów. Uroczystość rozpoczęła się wprowadzeniem sztandaru i odśpiewaniem hymnu państwowego. Następnie głos zabrała pani Dyrektor Bożena Kozak, która powitała serdecznie wszystkich zgromadzonych, a zwłaszcza uczniów klas pierwszych, którzy rozpoczynają naukę w naszej szkole, zachęcając ich by śmiało korzystali z koleżeńskiej otwartości i życzliwości uczniów klas starszych oraz wsparcia nauczycieli i wychowawców na swojej nowej szkolnej drodze.

Pani Dyrektor zwróciła się też do tegorocznych maturzystów, życząc im by te trzy lata wytężonej pracy zaowocowały sukcesem na maturze. Uroczystość rozpoczęcia roku szkolnego, czyli początek września, to zawsze też okazja do upamiętnienia ważnych wydarzeń historycznych. Pani Dyrektor  w swoim przemówieniu przypomniała o 79. Rocznicy wybuchu II wojny światowej oraz rocznicy szczególnej, którą wyznacza rok 2018 – stuleciu odzyskania przez Polskę niepodległości.

Jak co roku o oprawę artystyczną uroczystości zadbał pan Ryszard Jakubisiak – dyrektor szkolnego Teatru ,, Paradox” oraz uczniowie klas II.

Po części oficjalnej wychowawcy zabrali swoich podopiecznych do sal lekcyjnych na pierwszą w tym roku lekcję wychowawczą.