Aktualności: Wycieczka klas drugich po Pradze - Południe

Wycieczka klas drugich po Pradze - Południe

6 września klasy II a i II b spędziły dzień na pieszej wycieczce po ciekawych i ważnych historycznie okolicach szkoły. Uczniowie, pod przewodnictwem pani Danuty Kończak z południowopraskiego oddziału PTTK, mieli okazję lepiej poznać dzi...

6 września klasy II a i II b spędziły dzień na pieszej wycieczce po ciekawych i ważnych historycznie okolicach szkoły. Uczniowie, pod przewodnictwem pani Danuty Kończak z południowopraskiego oddziału PTTK, mieli okazję lepiej poznać dzieje naszej dzielnicy, wpisane w szeroki kontekst dziejów Warszawy i Polski. Dowiedzieli się, że Praga-Południe to nie tylko słynna Bitwa pod Olszynką Grochowską, zabytkowe Rogatki Grochowskie czy Kościół na Kamionku z symbolicznym grobem Jakuba Jasińskiego. Tu mieszczą się także ważne obiekty zaliczane do rzadziej na ogół wspominanej kultury materialnej miasta, jak choćby znana fabryka Wedla; działają cenione przybytki sztuki, jak słynny z powodu ambitnych, nowatorskich spektakli Teatr Powszechny; zachwyca wyjątkową urodą ponad stuletni Park Skaryszewski, uznawany w plebiscytach za najpiękniejszy park w Polsce i 3 najpiękniejszy park w Europie. 
Wydaje się, że to właśnie spacer po parku w słoneczny, letni dzień najbardziej przypadł do gustu uczestnikom wycieczki. Warto zatem zachęcić młodzież do ponawiania tego miłego doświadczenia, gdyż wyjścia do pobliskiego Parku Skaryszewskiego zaliczają się do dobrych tradycji naszej szkoły. Uwaga: tradycja ta dotyczy wyłącznie czasu po skończonych lekcjach!