Aktualności: Nasi uczniowie laureatami konkursu

Nasi uczniowie laureatami konkursu

Nasi uczniowie laureatami konkursu "Praga da się lubić"   Konkurs propagujący wiedzę o historii, kulturze, tradycji i współczesności naszej dzielnicy odbył się 23. marca w 97. Liceum Ogólnokszta...

Nasi uczniowie laureatami konkursu "Praga da się lubić"

 

Konkurs propagujący wiedzę o historii, kulturze, tradycji i współczesności naszej dzielnicy odbył się 23. marca
w 97. Liceum Ogólnokształcącym im. Olimpijczyków Polskich przy ul. Siennickiej. Przeprowadzony został w dwóch kategoriach - jako konkurs wiedzy o Pradze Południe zatytułowany „Praski Omnibus” oraz konkurs na pracę multimedialną „Uliczkami Pragi Południe”.

W konkursie „Praski Omnibus”, w kategorii szkół ponadgimnazjalnych I miejsce zajęła Izabela Fronczak z kl. IIa, natomiast II miejsce Katarzyna Simoni z kl. II b. Wyróżnienia otrzymali: Arkadiusz Karczewski (kl. II b) i Magda Ziemińska (kl. II a).

W konkursie „Uliczkami Pragi Południe” Aleksandra Krasińska z kl. I d zajęła II miejsce, a Judyta Czapska z kl. IIc otrzymała wyróżnienie.

Laureaci przygotowywali się do konkursu pod kierunkiem Pani Doroty Walas, Pani Urszuli Michty i Pana Artura Stachowskiego.

1. kwietnia w Liceum przy ul. Siennickiej odbyło się uroczyste wręczenie nagród. Oto dwie relacje naszych laureatów.

Dnia 1. kwietnia w XCVII LO im. Olimpijczyków Polskich odbyło się uroczyste rozdanie nagród w dzielnicowym konkursie „Praga da się lubić”. Nasi uczniowie wykazali się zarówno znajomością Pragi (udzielając odpowiedzi na teście) oraz znajomością programów graficznych tworząc prezentacje multimedialne.

Uczniowie z XCVII LO przygotowali część artystyczną, która wywarła duże wrażenie na publiczności. Trzech uczniów tamtejszego liceum wykonało utwór „Nie ma cwaniaka nad warszawiaka”. Koncert dała również Kapela Praska, która bardzo rozbawiła zgromadzonych na uroczystości.

Wszystkie nauczycielki i uczennice, które były zaangażowane w przygotowanie ubrały się wiosennie, a chłopcy ubrali się
w klimacie praskim, czym zdobyli sympatię gości.
PS. Było sympatycznie, tylko szkoda, że wygrałam taką książkę jak kiedyś w innym konkursie praskim. ;)

Katarzyna Simoni, kl. IIb

Uczniowie i kadra pedagogiczna „Olimpijczyków” przywitała nas krótkim przedstawieniem o Pradze. Następnie zagrała dla nas Kapela Praska, przy której wszyscy dobrze się bawili. Gdy przyszedł czas rozdania nagród, laureaci konkursu
z niecierpliwością czekali na wyczytanie ich nazwisk. Wszyscy podekscytowani oglądali prezenty, które dostali

i wyszukiwali błędy w swoich nazwiskach na dyplomach. Przyszedł też czas na poczęstunek. Każdy mógł zasmakować
w „Praskiej Karczmie” smalcu z chlebem, ogórka kwaszonego, czy też czegoś na słodko. Oczywiście Kapeli Praskiej nie mogło zabraknąć na pożegnanie...

Magda Ziemińska, kl. II a