Aktualności: Klasy pierwsze zwiedzają Warszawę

Klasy pierwsze zwiedzają Warszawę

5 września uczniowie wszystkich klas pierwszych uczestniczyli w wycieczce po  Warszawie zorganizowanej przez PTTK Oddział „Mazowsze”. Na trasie spaceru znalazły się historyczne miejsca zlokalizowane w okolicach Krakowskiego Przedmieścia, takie jak Ogród Saski, Plac Józefa Piłsudskiego, Pałace Staszica, Prezydencki i Kazimierzowski oraz Zamek Królewski. Przewodnicy przybliżyli uczniom historię zabytków i ich rolę w wydarzeniach związanych z walkami o odzyskanie niepodległości. Wycieczka była nie tylko  bardzo ciekawą lekcji historii, ale także okazją do poznania się i zintegrowania nowych uczniów naszego liceum.