Aktualności: Biegnij Niepodległa

Biegnij Niepodległa

Biegnij Niepodległa  Wraz z obchodami 100- lecia odzyskania niepodległości przez Polskę  do tradycji Szkoły powróciło wydarzenie sportowe-,,Biegnij Niepodległa", otwarte dla całej społeczności uczniowskiej. Tego...

Biegnij Niepodległa

Wraz z obchodami 100- lecia odzyskania niepodległości przez Polskę  do tradycji Szkoły powróciło wydarzenie sportowe-,,Biegnij Niepodległa", otwarte dla całej społeczności uczniowskiej. Tegoroczny bieg, przy ciepłych promieniach jesiennego słońca, odbył się w dniu 31 października, a jego trasa - zgodnie z tradycją- prowadziła piękną aleją spacerową Parku Skaryszewskiego.

Na starcie stawiło się blisko 50 zawodniczek i zawodników. Część z nich (z żyłką sportowca) ze wszystkich sił  walczyła o wysokie lokaty na mecie, inni biegli nie myśląc o wyniku.  Dla większości głównym celem startu było uczczenie odzyskania niepodległości (postawą, strojem).

Nad zdrowiem i dobrym samopoczuciem uczestników czuwali nasi młodzi ratownicy :-)

Na linii mety pierwsi stawili się:

W kategorii dziewcząt:

1. Izabela Zawadzka , kl. II D

2. Justyna Sznejfus , kl. III B

3. Natasza Mrówczyńska , kl. I A

W kategorii chłopców:

1. Jacek Wardzyk , kl. II D

2. Oskar Dąbrowski ,kl. III C

3. Eryk Jesionowski , kl. I C

Podczas zbliżających się szkolnych obchodów Dnia Niepodległości wszyscy uczestnicy biegu otrzymają symboliczne pamiątki ufundowane przez IPN, a  3 najlepsze dziewczęta i chłopcy -uhonorowani zostaną medalami, sponsorowanymi przez Radę Rodziców.

Organizatorkami biegu były p. Sylwia Kołacińska i p. Joanna Siwek