Aktualności: Nasze Liceum na otwarciu Polsko-Niemieckich Ogrodów

Nasze Liceum na otwarciu Polsko-Niemieckich Ogrodów

Nasze Liceum na otwarciu Polsko-Niemieckich Ogrodów 19 października miało miejsce rozpoczęcie  I etapu rewitalizacji Ogrodów Polsko-Niemieckich w Alei Emila Wedla.     W spotkaniu brali udz...

Nasze Liceum na otwarciu Polsko-Niemieckich Ogrodów

W spotkaniu brali udział m.in. senator RP Marek Borowski, Zastępca Ambasadora Niemiec Knut Abraham, Klara Geywitz, deputowana z ramienia SPD do władz Brandenburgii, wiceprezydent Warszawy Włodzimierz Paszyński, wiceburmistrz Pragi-Południe Jarosław Karcz, kierownik Wydziału Kultury Ambasady Niemiec Fried Nielsen. Nasze Liceum reprezentowane było przez p. Dyrektor Joannę Staniszewską, Samorząd Szkolny oraz klasy 1a i 1b pod opieką pań: Bożeny Długoszek i Urszuli Michty.

Spotkanie odbyło się w bardzo serdecznej i przyjaznej atmosferze, były przemówienia i podziękowania. Wiceburmistrz Jarosław Karcz przypomniał, że uroczystość odbywa się w roku stulecia odzyskania niepodległości przez Polskę w parku noszącym imię Ignacego Jana Paderewskiego, jednego z ojców odzyskania suwerenności przez nasz Kraj. Podkreślił także, że stosunki dobrosąsiedzkie polegają między innymi na tym, że się wzajemnie od siebie czegoś uczymy. Po przemówieniach zaproszeni goście zasadzili wspólnie kolejne drzewko w Ogrodach Polsko-Niemieckich a wszyscy zebrani otrzymali od wolontariuszy cebulki tulipanów.