Aktualności: Ślubowanie uczniów klasy wojskowej

Ślubowanie uczniów klasy wojskowej

9 listopada 2018r. odbyło się w naszej szkole uroczyste ślubowanie uczniów klasy wojskowej.  Tegoroczna uroczystość  połączona była  z obchodami 100. rocznicy Odzyskania Niepodległości Polski. Swoją obecno...

Swoją obecnością zaszczycili nas: p. Zdzisław Młodziejewski – Wojewódzki Komendant Klas Mundurowych, pełnomocnik ds. obronnych MKO, p. Andrzej Kołodziejczyk, reprezentujący Wydział Oświaty i Wychowania Dzielnicy Praga – Południe, p. mjr Krzysztof Szydłowski z Wojskowej Komendy Uzupełnień Warszawa – Praga, reprezentujący szefa Wojewódzkiego Sztabu Wojskowego, p. Andrzej Malinowski – Komendant Główny Polskiego Korpusu Pokoju oraz p. generał Bractwa Liderów - Bogdan Puczyński .

Uroczystość rozpoczęto od odśpiewania hymnu państwowego i wciągnięcia flagi na maszt.

W wystąpieniu p. dyrektor Bożena Kozak przypomniała idee powołania klas wojskowych i zasady, jakimi powinien kierować się uczeń Szkoły, której patronem jest generał, żołnierz i poeta  Jakub Jasiński. Gratulacje z okazji ślubowania w imieniu Pani Kurator  złożył młodzieży p. Zdzisław Młodziejewski.

Szczególnym momentem uroczystości było wręczenie Medali Nauka i Kultura p. Bożenie Kozak – dyrektorowi Szkoły i p. mjr Dariuszowi Pażdziochowi , koordynatorowi klas wojskowych.

W świetle pochodni i fajerwerków rodzice i dziadkowie składali gratulacje młodym kadetom. Wzruszającym momentem uroczystości była defilada uczniów wszystkich klas mundurowych.

Po części oficjalnej gospodarze zaprosili wszystkich gości na poczęstunek z tradycyjną grochówką.