Aktualności: Konkurs Piosenki i Poezji Obcojęzycznej

Konkurs Piosenki i Poezji Obcojęzycznej

21 marca 2019 r.  odbył się w naszej szkole Konkurs Piosenki i Poezji Obcojęzycznej. Jury dokonało oceny prezentacji konkursowych, biorąc pod uwagę: dobór repertuaru, poprawność wymowy i intonacji, świadome używanie środk&oa...

21 marca 2019 r.  odbył się w naszej szkole Konkurs Piosenki i Poezji Obcojęzycznej. Jury dokonało oceny prezentacji konkursowych, biorąc pod uwagę: dobór repertuaru, poprawność wymowy i intonacji, świadome używanie środków ekspresji w interpretacji tekstu, walory głosowe, oryginalność wyrazu artystycznego.

Konkurs Piosenki i Poezji Obcojęzycznej dla naszych uczniów zorganizowany został już po raz szósty i cieszy się on wciąż rosnącą popularnością. Przy życzliwym wsparciu publiczności, uczestnicy zaprezentowali łącznie 14 utworów w językach: angielskim, niemieckim, hiszpańskim i rosyjskim. Jury musiało dokonać bardzo trudnego wyboru, gdyż poziom prezentacji był bardzo wysoki.

Oto wyniki:

I miejsce- Reprezentacja klasy I a: Marta Pęśko, Kamila Kamińska, Natasza Mrówczyńska, Julia Korniluk, Aleksandra Szczęsna,Martyna Stępień, Maria Siek, Oliwia Jatkowska, Jagoda Koper, Alona Małaszenko, Julianna Mianowska, Kamila Kozłowska, Norbert Mansour, Lew Dzieduszycki, Aleksandra Romańczuk, Wiktoria Bryzek, Zuzanna Zalewska (Abba , „Mamma mia”);

II miejsce- Reprezentacja klasy II c: Matthias Dedieu, Filip Ufnal, Miłosz    Krzysztoń, Paweł Sałański, Rafał Milewski, Ryszard Lewandowski, Konrad Lewicki (The Beatles, ,,Yellow Submarine”);

III miejsce- Katarzyna Pruszyńska,  kl. 2 a (Niall Horan,  ,,Too much to ask”);

Wyróżnienia:

• Aleksandra Cichocka, kl. 2d (Lady Gaga, Bradley Cooper ,,Shallow” )
  • Julia Stopa, kl. 1d (Megan Trainor ,,Dear Future Husband’’)
  • Jakub Szyszczakiewicz, kl.1a (,,Balcony Scene in Romeo and Juliet”)
  • Martyna Owsianko, kl. 1d ( Adele, ,, Don’t You Remember”)

Serdecznie  gratulujemy!

Uroczyste wręczenie nagród odbędzie się 5 czerwca 2019 r. podczas Dnia Europejskiego.