Aktualności: Głosujcie na nasz projekt

Głosujcie na nasz projekt

Uczniowie klasy II B opracowali projekt edukacyjny w ramach konkursu ogłoszonego przez wydawnictwo Nowa Era. Projekt zatytułowany został „WY, KTÓRZY POSPOLITĄ RZECZĄ WŁADACIE…, czyli spór o Polskę w epoce Jagiellonów”. W ramach projektu w naszej szkole zorganizowane zostały dwa konkursy: plastyczny- „Polska Jagiellonów w moich oczach” i korespondencyjny- „Organizacja państwa i reformy w Rzeczpospolitej w okresie panowania Jagiellonów”.
W holu szkoły można obejrzeć galerię „Rzeczpospolita za panowania Jagiellonów”, która została wykonana przez uczniów. Przygotowywana jest również rekonstrukcja posiedzenia Sejmu Walnego z XVI w – zostanie przedstawiona w maju.
Projekt ma na celu przybliżyć uczniom naszego Liceum sytuację społeczno-polityczną w Rzeczpospolitej w okresie panowania dynastii Jagiellonów, a także ukazanie historii oraz kultury państwa. Myślą przewodnią projektu jest pokazanie zmian i reform dokonywanych w naszym państwie. Opracowanie projektu i jego realizację nadzorowała nauczycielka historii, mgr Teresa Polenceusz.

„Rzeczpospolita za panowania Jagiellonów”

Fotografie wykonała: Katarzyna Simoni kl. 2B

Więcej informacji na temat projektu:

Mikołaj Podkoński
Magda Ziemińska