Aktualności: Gostek żegna PARADOX

Gostek żegna PARADOX

Drodzy Nasi Widzowie, kolejny sezon PARABUCHA  czas zacząć. W tym roku wcześniej, niż bywało, a to z tej przyczyny, że Krzysztof Gostkiewicz z powodu zostania studentem PWSTIF w Łodzi, musi nas pożegnać. Utrwalonym już naszym ...

Drodzy Nasi Widzowie,
kolejny sezon PARABUCHA  czas zacząć. W tym roku wcześniej, niż bywało, a to
tej przyczyny, że Krzysztof Gostkiewicz z powodu zostania studentem PWSTIF
w Łodzi, musi nas pożegnać. Utrwalonym już naszym zwyczajem w poprzednich takich sytuacjach, zorganizowaliśmy mu serię spektakli pożegnalnych, w których grał z nami i dla naszej PT Publiczności. Było tego sporo ale wybraliśmy tylko część. I tak:

zaczniemy spektaklem ŚLUBÓW PANIEŃSKICH Fredry, w których to Gostek grał jeszcze w szkolnym zespole PARADOX (tak się składa, że teraz cały skład tego zespołu jest już w PARABUCHu) zapraszamy w sobotę i niedzielę, 3 i 4 września
o godzinie 17.00
. Obok dotychczasowych wykonawców; Krzysztofa Gostkiewicza, Moniki Głowienko, Anny Jesiotr, Eweliny Opryszczko i Arnolda Rutkiewicza po raz pierwszy w tym przedstawieniu zobaczymy Bogdana Bilicza i Sebastiana Lachockiego. Pokaz tego spektaklu jest POŻEGNANIEM Z TYTUŁEM!

we środę i czwartek, 7 i 8 września o godzinie 18.00 (UWAGA, W ŚRODKU TYGODNIA!) zagramy również po raz ostatni KOMEDIĘ OMYŁEK Williama Shakespeare'a, brawurową komedię, w której Gostek w duecie z Norbertem Tomaszewskim i z resztą zespołu dokonuje cudów ekwilibrystyki aktorskiej. Trzeba to koniecznie zobaczyć, bo to będą naprawdę ostatnie dwa przedstawienia tej komedii.

a już w sobotę i niedzielę, 10 i 11
września, o godzinie 17.00 będzie można zobaczyć Gostka w popisowej roli komediowej z repertuaru szekspirowskiego - PUKA  ze SNU NOCY LETNIEJ. Pokażemy oczywiście całą tę baśń-feerię,
w obsadzie aż 17 osób! W roli Lizandra po raz pierwszy wystąpi Sebastian Lachocki, w roli Hipolity - Natalia Biernacka a w roli Tezeusza - Bogdan Bilicz.

przegląd spektakli z Gostkiem zakończą spektakle dwu nieco krótszych form,
JA i TY oraz NA WYSPIE, które powtórzymy w sobotę i niedzielę, 17 i 18 września, o godzinie 17.00. Pierwszy z tych tytułów odtwarzamy niemal po 4 latach od premiery, drugi jest jednym z najczęściej granych "dyżurnych" spektakli różnych przeglądów i festiwali, który zdobył wiele nagród i wyróżnień aktorskich. Te dwa pokazy zakończą sceniczny żywot tych tytułów.

Jak Państwo widzą, zaczynamy bardzo intensywnie! Ale ten sezon będzie zawierał jeszcze wiele nowości, premier i niespodzianek. Mam nadzieję, że jak dotychczas będziecie Państwo kibicować naszym poczynaniom.
Do zobaczenia na spektaklach.
Ryszard Jakubisiak