Aktualności: Koncert wigilijny

Koncert wigilijny

Boże Narodzenie to najpiękniejsze święta. Wszyscy cenią sobie ich specyficzny klimat, który roztacza się przez wiele dni przed i po 25 grudnia. 22 grudnia 2011 roku  uczniowie z klas IC, IE ID, IIA, IIB, IIIB i IIIC zaprosili nas do wysłuchania Koncertu Wigilijnego, którego celem było wprowadzenie nas w radosne, a jednocześnie refleksyjne przeżywanie Świąt Bożego Narodzenia.Mogliśmy wysłuchać i włączyć się w śpiew najpiękniejszych polskich (i nie tylko) kolęd, posłuchać wierszy Romana Brandsteatterai ks. Jana Twardowskiego oraz przypomnieć sobie tradycje i zwyczaje związane z Bożym Narodzeniem przekazane w tekstach dziewiętnastowiecznego  felietonisty - Władysława Bukowińskiego oraz wybitnego  pisarza i historyka - Juliana Ursyna Niemcewicza. Motywem przewodnim akademii była „Światłość, która w ciemności świeci”. Dziewczęta z klasy IIB zaprezentowały przygotowany przez siebie układ choreograficzny pod tym samym tytułem. Organizatorkami tego świątecznego spotkania były Panie Profesor Dorota Narowska i Agnieszka Anisimowicz, które zapewniły gościom wspaniały poczęstunek- własnoręcznie upieczone pierniczki.