O szkole » Osiągnięcia

Rok szkolny 2016/2017

  • Julia Szczęsna - II miejsce w konkursie multimedialnym Najpiękniejsze Zakątki Mojej Dzielnicy

  • Sandra Żbikowska - III miejsce w konkursie multimedialnym Najpiękniejsze Zakątki Mojej Dzielnicy

  • LXXII Liceum Ogólnokształcące - dyplom za ogromny wkład w ogólnopolską akcję Góra Grosza

  • Krzysztof Major, Leon Nikolaidi - II miejsce w Ogólnopolskim Turnieju Klas Mundurowych 2017

  • Julia Szczęsna – III miejsce w Konkursie dzielnicowym „Osobliwości Grochowa, Saskiej Kępy i Gocławia. Historia i współczesność” (Konkurs fotograficzny)

  • Olaf Ditkowski - finalista eliminacji na szczeblu Żandarmerii Wojskowej "Manewrów Artystycznych Wojska Polskiego 2017"

  • Reprezentacja chłopców LXXII Liceum Ogólnokształcącego - I miejsce w Mistrzostwach Dzielnicy Praga Południe w Piłce Nożnej
  • Reprezentacja dziewcząt LXXII Liceum Ogólnokształcącego - III miejsce w piłce siatkowej dziewcząt 50 Warszawskiej Olimpiady Młodzieży
  • Reprezentacja dziewcząt LXXII Liceum Ogólnokształcącego - I miejsce w Mistrzostwach Dzielnicy Praga Południe w Siatkówce
  • Marszałek Województwa Mazowieckiego nadaje LXXII Loceum Ogólnokształcącemu im. gen. Jakuba Jasińskiego w Warszawie Medal Pamiątkowy "PRO MASOVIA"

 

Rok szkolny 2015/2016

  • Reprezentacja LXXII Liceum Ogólnokształcącego - IV miejsce w Mistrzostwach Dzielnicy Praga Południe w Koszykówce chłopców
  • LXXII Liceum Ogólnokształcące - finalistą III Festiwalu Teatrów Młodzieżowych w Świecie Mrożka
  • Reprezentacja LXXII Liceum Ogólnokształcącego - II miejsce w Mistrzostwach Dzielnicy Praga Południe w Piłce Ręcznej Dziewcząt.
  • Marta Bylicka- I miejsce w XVIII Dzielnicowym Konkursie Literackim Magia słowa, kategoria: proza
  • Marcin Czajka, Krzysztof Krawczyński, Paweł Paluch, Szymon Dzwonek - II miejsce w Mistrzostwach Polski Klas Mundurowych Geotyda 2015

 

Rok szkolny 2014/2015

  • Justyna Wieczorek - stypendium Prezesa Rady Ministrów
  • Martyna Gronek - laureatka eliminacji 60 Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego
  • Reprezentacja szkoły w piłce nożnej chłopców - IV miejsce w Mistrzostwach Dzielnicy Praga Południe
    m. st. Warszawy w Piłce Nożnej
  • Przemysław Cichy - I miejsce w XX Dzielnicowym Konkursie Recytatorskim "Magia Słowa"
  • Martyna Gronek - II miejsce w XX Dzielnicowym Konkursie Recytatorskim "Magia Słowa"
  • Natalia Soszyńska, Patryk Basaj - III miejsce w XX Dzielnicowym Konkursie Recytatorskim "Magia Słowa"
  • Reprezentacja szkoły w piłce siatkowej chłopców - III miejsce w Mistrzostwach Dzielnicy Praga Południe
    m. st. Warszawy w Piłce Siatkowej
  • LXXII Liceum Ogólnokształcące im. gen. Jakuba Jasinskiego - nagroda za zwycięstwo w II Rankingu Szkół na etapie wojewódzkim prowadzonym przez serwis www.klasamundurowa.pl
  • Sara Rostecka - Grand Prix w XIII Ogólnopolskim Konkursie Piosenki i Recytacji Poezji Legionowej, Żołnierskiej
    i Niepodległościowej organizowanym przez Związek Piłsudczyków
  • Martyna Gronek - wyróżnienie w XIII Ogólnopolskim Konkursie Piosenki i Recytacji Poezji Legionowej, Żołnierskiej i Niepodległościowej organizowanym przez Związek Piłsudczyków
  • Jednostka Strzelecka 1472 LXXII Liceum Ogólnokształcącego im. gen. Jakuba Jasinskiego - dyplom PRO PATRIA SEMPER - ZAWSZE DLA OJCZYZNY za współpracę przy organizacji wydarzenia kulturalnego w Muzeum Wojska Polskiego związanego z obchodami Narodowego Święta Niepodległości 11 Listopada
  • Sara Rostecka - III miejsce w X edycji Praskiego Konkursu Patriotycznego im. gen. Jakuba Jasińskiego
    w kategorii recytacja
  • Patrycja Makaruk i Weronika Łapińska - wyróżnienie w X edycji Praskiego Konkursu Patriotycznego
    im. gen. Jakuba Jasińskiego w kategorii pieśń i piosenka patriotyczna
  • LXXII Liceum Ogólnokształcące im. gen. Jakuba Jasinskiego - Certyfikat udziału w międzynarodowym projekcie badawczym "Reducing Early School Leaving in Europe" realizowanym przez Uniwersytet Warszawski
  • Teatr Szkolny PARADOX - II miejsce na Ogólnopolskim Przeglądzie Teatrów Amatorskich "Zdarzenia Teatralne"

 

Rok szkolny 2013/2014

  • Sara Rostecka - I miejsce w stołecznym Konkursie Recytatorskim Twórczości Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego "Zaczarowana Dorożka"

  • Sara Rostecka - I miejsce w XIX Dzielnicowym Konkursie Recytatorskim "Magia Słowa"

  • Jakub Adamczyk - I miejsce w konkursie fotograficznym festiwalu „Rozwiń Talent!” 2014

  • Jerzy Nawrocki - II miejsce w konkursie fotograficznym festiwalu „Rozwiń Talent!” 2014

  • Kinga Złotkowska - III miejsce w konkursie fotograficznym festiwalu „Rozwiń Talent!” 2014

  • Sara Rostecka, Łukasz Włodarczyk - III miejsce w konkursie wokalnym festiwalu „Rozwiń Talent!” 2014

  • Klaudia Kraśniewska - wyróżnienie w konkursie literackim festiwalu „Rozwiń Talent!” 2014 w kategorii poezja

  • Aleksandra Lesińska - wyróżnienie w konkursie literackim festiwalu „Rozwiń Talent!” 2014 w kategorii proza

  • Damian Lipka - II miejsce w konkursie wokalnym festiwalu „Rozwiń Talent!” 2014

  • Sara Rostecka, Cezary Królikowski - finalistami XV Wojewódzkiego Konkursu Recytatorskiego i Poezji Śpiewanej w kategorii recytacja

  • Sara Rostecka, Łukasz Włodarczyk - finalistami XV Wojewódzkiego Konkursu Recytatorskiego i Poezji Śpiewanej w kategorii poezja śpiewana

  • Sara Rostecka - dyplom za recytację w 10 Festiwalu Poezji Śpiewanej i Recytacji Poetyckiej "Serce jak ogień" - I wciąż na coś czeka, na coś co nie chce przyjść...

  • Sara Rostecka - I miejsce w VI edycji Konkursu Recytatorskiego Poezji Kolumbów "Pamięci pokolenia..."

  • Roksolana Orenchuk - I miejsce w Międzyszkolnym Konkursie Recytatorskim Literatury Polskiej w Językach Obcych "Odpowiednie Dać Obce Słowo" w kategorii język rosyjski

  • Teatr PARADOX - Grand Prix FAN 2014 na Festiwalu Artystów Nieobliczalnych - FAN2014

  • LXXII Liceum Ogólnokształcące im. gen. Jakuba Jasinskiego - Certyfikat Współpracy w zakresie wspierania rozwoju uzdolnień językowych młodzieży w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Języka Angielskiego 2013/2014 organizowanym przez Centrum Szkoleniowe IDEA Group

  • Natalia Krakowska - IV miejsce w Międzyszkolnym Konkursie Języka Angielskiego Operation 2014

  • Joanna Cudny - I miejsce w XVI Konkursie Literackim "Magia Słowa" w kategorii poezja

  • Samanta Rygiel - III miejsce w XVI Konkursie Literackim "Magia Słowa" w kategorii poezja

  • Katarzyna Rucińska, Karolina Budny - wyróżnienia w XVI Konkursie Literackim "Magia Słowa" w kategorii poezja

  • Joanna Cudny - laureatką VIII Ogólnopolskiego Przeglądu Twórczości Poetyckiej im. Jacka Kaczmarskiego "Rytmy nieskończoności"

  • Sara Rostecka - II miejsce  w  XII Ogólnopolskim Konkursie Piosenki i Recytacji Poezji Legionowej, Żołnierskiej i Niepodległościowej w kategorii recytacja

  • Cezary Królikowski –- wyróżnienie w  XII Ogólnopolskim Konkursie Piosenki
    i Recytacji Poezji Legionowej, Żołnierskiej i Niepodległościowej w kategorii recytacja

  • Sara Rostecka - II miejsce  w X Warszawskim Konkursie Recytatorskim Poezji Zbigniewa Herberta

  • Sara Rostecka - wyróżnienie w XI Mazowieckim Konkursie Recytatorskim Jednego Poety Ernesta Brylla

  • LXXII Liceum Ogólnokształcące im. gen. Jakuba Jasinskiego - Honorowe Wyróżnienie Prezydenta m.st. Warszawy „Szkoła z pomysłem” w IV edycji programu, w kategorii „Szkoła z pomysłem na uczenie”,
  • LXXII Liceum Ogólnokształcące im. gen. Jakuba Jasinskiego - serdeczne podziękowania i wyrazy uznania za ogromny wkład podczas ogólnopolskiej akcji "Góra Grosza"
  • Reprezentacja szkoły w koszykówce chłopców - II miejsce w Mistrzostwach Dzielnicy w Koszykówce 2013
  • Reprezentacja szkoły w koszykówce dziewcząt - III miejsce w Mistrzostwach Dzielnicy w Koszykówce 2013
  • Sześciórka Piotr - czwarte miejsce w Mistrzostwach Dzielnicy Praga Południe w biegach przełajowych (1500m)
  • Piasecki Rafał - siódme miejsce w Mistrzostwach Dzielnicy Praga Południe w biegach przełajowych (3000m)

Rok szkony 2012/2013

  • Rafał Piasecki, Marta Zapartowicz - III miejsce w Finale Międzywojewódzkiego Konkursu "Czuję się obywatelem Rzeczypospolitej Polskiej" pod honorowym patronatem Prezesa Trybunału Konstytucyjnego
  • Jarosław Szymański - zakwalifikowany do etapu okręgowego Międzywojewódzkiego Konkursu "Czuję się obywatelem Rzeczypospolitej Polskiej" pod honorowym patronatem Prezesa Trybunału Konstytucyjnego
  • Kamil Nowicki, Szymon Kwilman ze szkolnego Teatru "Paradox" - I miejsce w Konkursie Teatralnym w ramach Festiwalu "Rozwiń talent!" 2013
  • Szkolny Teatr "Paradox" - I miejsce w Konkursie Teatralnym w ramach Festiwalu "Rozwiń talent!" 2013
  • Monika Sawczyńska - wyróżnienie w Konkursie Literackim w kategorii proza w ramach Festiwalu "Rozwiń talent!" 2013
  • Samanta Rygiel - III miejsce w Konkursie Literackim w kategorii poezja w ramach Festiwalu "Rozwiń talent!" 2013
  • Kamil Pozorek - III miejsce w Konkursie Wokalnym w ramach Festiwalu "Rozwiń talent!" 2013
  • Sara Rostecka - III miejsce w dziesiątej edycji Konkursu Recytatorskiego Polskij Poezji Patriotycznej dla uczczenia Konstytucji 3 maja "Witaj majowa jutrzenko"
  • Teatr PARADOX - III miejsce w dziesiątej edycji Konkursu Recytatorskiego Polskij Poezji Patriotycznej dla uczczenia Konstytucji 3 maja "Witaj majowa jutrzenko"
  • Marta Zapartowicz, Jarosław Szymański, Rafał Piasecki - Certyfiakty uczestnictwa w okręgowym etapie Międzywojewódzkiego Konkursu "Czuję się obywatelem Rzeczypospolitej Polskiej" pod hohorowym patronatem Prezesa Trybunału Konstytucyjnego
  • Sara Rostecka - III miejsce w XIII edycji Konkursu Recytatorskiego im. Jarosława Iwaszkiewicza "Po prostu - Tuwim"
  • Armen Stepanyan - I miejsce w Mistrzostwach Europy w MMA
  • Andrzej Borkowski - III miejsce w Mistrzostwach Warszawy i Mazowsza w Judo
  • Teatr PARADOX - II miejsce w XII Warszawskim Festiwalu Dziecięcej i Młodzieżowej Twórczości Artystycznej ASTERIADA
  • Paula Panek, Kamil Pozorek - wyróżnienie w X Jubileuszowym Warszawskim Międzyszkolnym Przeglądzie Teatralnym "Teatralia Chrobry 2013"
  • Teatr PARADOX - I miejce na Festiwalu "Rozwiń talent!" 2013 w kategorii teatr organizowanym przez Centrum Promocji Kultury Praga-Południe
  • Teatr PARADOX - II miejsce w konkursie teatralnym na Festiwalu Ludzi Aktywnych Kulturalnie
  • Sara Rostecka - finalistką Dziesiątego Konkursu Recytatorskiego Polskiej Poezji Patriotycznej "Witaj majowa jutrzenko"
  • Teatr PARADOX - I miejsce w Konkursie Teatralnym Festiwalu "Rozwiń Talent!"
  • Kamil Pozorek - III miejsce w konkursie wokalnym Festiwalu "Rozwiń Talent!"
  • Teatr PARADOX - I miejsce w IV Scenicznym Otwartym Festiwalu Artystycznym SOFA organizowanym przez LXIV Liceum Ogólnokształcące im. St. I. Witkiewicza
  • Ryszard Jakubisiak - tytuł NAJLEPSZEGO REŻYSERA w IV Scenicznym Otwartym Festiwalu Artystycznym SOFA organizowanym przez LXIV Liceum Ogólnokształcące im. St. I. Witkiewicza
  • Natalia Krakowska - II miejsce w IV Dzielnicowym Konkursie Języka Angielskiego
  • Sara Rostecka - I miejsce w XVIII Konkursie Recytatorskim "Magia słowa"
  • Dominika Duda - I miejsce w XVIII Konkursie Recytatorskim "Magia słowa"
  • Szymon Kwilman - II miejsce w XVIII Konkursie Recytatorskim "Magia słowa"
  • Kamil Pozorek, Agnieszka Adamczyk, Monika Sawczyńska - I miejsce w Międzyszkolnym Konkursie Etiud Teatralnych organizowanym przez Wyższą Szkołę Turystyki i Języków Obcych
  • Jerzy Nawrocki, Karolina Budny, Anna Giejsztowt, Patryk Kubat - IIII miejsce w Międzyszkolnym Konkursie Etiud Teatralnych organizowanym przez Wyższą Szkołę Turystyki i Języków Obcych
  • Banaszczuk Paulina - stypendystka Prezesa Rady Ministrów
  • Rafał Choromański - II miejsce w wojewódzkim konkursie interdyscyplinarnym "Granice" w kategorii fotorgafia
  • Kamil Pozorek - nagroda specjalna w 9 Festiwalu Poezji Śpiwanej i Recytacji Poetyckiej organizowanym przez Wyższą Szkołę Pedagogiczną ZNP
  • Aleksandra Kusak - I miejsce w XV Dzielnicowym Konkursie Literackim "Magia Słowa" w kategorii proza
  • Paulina Literska, Anna Giejsztowt - wyróżnienia w XV Dzielnicowym Konkursie Literackim "Magia Słowa" w kategorii proza
  • Samanta Rygiel - II miejsce w XV Dzielnicowym Konkursie Literackim "Magia Słowa" w kategorii poezja
  • Konrad Złotkowski - wyróżnienie w XV Dzielnicowym Konkursie Literackim "Magia Słowa" w kategorii poezja
  • Olga Błachnio - wyróżnienie w VIII edycji Praskiego Konkursu Patriotycznego im. gen. Jakuba Jasinskiego w kategorii recytacja
  • Sara Rostecka - II miejsce w V edycji Konkursu Recytatorskiego Poezji Pokolenia Kolumbów "Pamięci Pokolenia.."
  • LXXII Liceum Ogólnokształcące im. gen. Jakuba Jasinskiego - Honorowe Wyróżnienie Prezydenta m.st. Warszawy "Szkoła z pomysłem na teatr"
  • LXXII Liceum Ogólnokształcące im. gen. Jakuba Jasinskiego - wyróżnienie w rankingu IT-Szkoła
  • VI miejsce w Sportowym Współzawodnictwie Szkół Ponadgimnazjalnych w XLV Warszawskiej Olimpiadzie Młodzieży - X 2012 r.

Rok szkolny 2011/2012

  • Maria Brzozowska - odznaka "Złoty kwant" w VI Ogólnopolskim Konkursie Fizycznym POSZUKIWANIE TALENTÓW 2012
  • Dominika Duda - III miejsce w XVII Konkursie Recytatorskim "Magia słowa"
  • Ewa Panek - stypendystka Prezesa Rady Ministrów na rok szkolny 2011/2012
  • Michał Czekaj, Michał Wójcik - laureaci Międzyszkolnego Konkursu Języka Angielskiego OPERATION 2012
  • Michał Czekaj, Michał Wójcik, Izabela Fronczak, Marcin Osiński, Kamil Oroń, Michał Rosiński, Karol Tomaszewski - finaliści Międzyszkolnego Konkursu Języka Angielskiego OPERATION 2012
  • LXXII Liceum Ogólnokształcące im. gen. Jakuba Jasinskiego - II miejsce w województwie mazowieckim w VIII edycji Konkursu "zbiórka makulatury" organizowanym przez Samorząd Województwa Mazowieckiego
  • Robert Głowacki - I miejsce w eliminacjach dzielnicowych XVII Konkursu Recytatorskiego "Magia słowa"
  • Dominika Duda - III miejsce w eliminacjach dzielnicowych XVII Konkursu Recytatorskiego "Magia słowa"
  • Cezary Karpiński - wyróżnienie w XI Warszawskim Festiwalu Dziecęcej i Młodzieżowej Twórczości Artystycznej ASTERIADA (piosenka)
  • Paulina Markiewicz - wyróżnienie w XI Warszawskim Festiwalu Dziecęcej i Młodzieżowej Twórczości Artystycznej ASTERIADA (piosenka)
  • Maria Brzozowska, kl. I I b - II etap X edycji Konkursu Astronomicznego „Helios”
     
  • Julita Osiak, kl. IIIa - I miejsce w VII edycji Praskiego Konkursu Patriotycznego im. gen. Jakuba Jasińskiego (pieśni i piosenki patriotyczne)
  • Marta Liszewska, kl. II d - III miejsce w VII edycji Praskiego Konkursu Patriotycznego im. gen. Jakuba Jasińskiego (recytatacja)
  • Ewa Panek, kl. IIIc - zakwalifikowanie się do II etapu Olimpiady Geograficznej
  • Aleksandra Krasińska, kl. II d - udział w konkursie literackim „Down obok mnie 2011”, organizowanym przez Stowarzyszenie Rodzin i Opiekunów Osób z Zespołem Downa oraz Urząd Dzielnicy Bielany m. st. Warszawy
  • Karol Tomaszewski, kl. III c – II miejsce w Praskim Konkursie Języka Angielskiego
  • Kamil Pozorek, kl. I a – I miejsce (esej), Julian Kamecki, kl. I c (prezentacja multimedialna) w konkursie „Generał Jakub Jasiński – bohater Pragi”
  • Tomasz Szczurowski, kl. III c oraz Katarzyna Radzimińska, kl. III a zakwalifikowali się do II etapu konkursu katyńskiego „Polegli na nieludzkiej ziemi”
  • LXXII Liceum Ogólnokształcące im. gen. Jakuba Jasinskiego - V miejsce w Sportowym Współzawodnictwie Szkół Ponadgimnazjalych Dzielnicy Praga Południe. XLV Warszawsiej Olimpiadzie Młodzieży
  • Jan Jackiewicz - I miejsce w Pucharze Polski Juniorów w Judo
  • Jan Jackiewicz - II miejsce w Mistrzostwach Polski Juniorek i Juniorów w Judo
  • Jan Jackiewicz - II miejsce w Otwartym Pucharz Polski Juniorek i Juniorów U-20 w Judo
  • Jan Jackiewicz - III miejsce w Otwartym Pucharze Polski Juniorek i Juniorów Kąty Wrocławskie 2012 w Judo
  • Armen Stepanyan - I miejsce w Mistrzostwach Polski Wschodniej w MMA
  • Armen Stepanyan - I miejsce w Pucharze Polski Wschodniej w ALMMA
  • Armen Stepanyan - wicemistrz Polski juniorów w MMA
  • Grzegorz Piasecki, kl. III b - I miejsce w Mistrzostwach Dzielnicy Praga Południe Szkół Ponadgimnazjalnych w Tenisie Stołowym Chłopców
  • I miejsce drużynowo w Mistrzostwach Dzielnicy Praga Południe Szkół Ponadgimnazjalnych w Tenisie Stołowym Chłopców
  • III miejsce drużynowo w Mistrzostwach Dzielnicy Praga Południe Szkół Ponadgimnazjalnych w Piłce Ręcznej

Rok szkolny 2010/2011

  • Ewa panek - stypendystka Prezesa Rady Ministrów na rok szkolny 2010/2011
  • Teatr PARADOX - honorowym gościem XIV Międzynarodowego Festiwalu Teatrów dla Dzieci i Młodzieży KORCZAK, w teatrze RAMPA zaprezentowali spektakl "Sześć dróg do Szekspira" oraz spektakl "Na wyspie"
  • Teatr PARADOX - I miejsce w Konkursie Teatralnym za spektakl "Na wyspie" podczas Dzielnicowego Festiwalu Twórczości Szkolnej 2011
  • Teatr PARADOX - II miejsce w Konkursie Teatralnym za inscenizację "Maciej i Smok" podczas Dzielnicowego Festiwalu Twórczości Szkolnej 2011
  • I miejsce w Konkursie Tanecznym dla 18 osobowej grupy tanecznej za "Polkę warszawską" podczas Dzielnicowego Festiwalu Twórczości Szkolnej 2011
  • Ewa Panek - laureatka Wojewódzkiego Interdyscyplinarnego Konkursu "Cyrk-Życie", organizowanego przez Zespół Wolskich Placówek Edukacji Kulturalnej, kategoria fotografia
  • Karolina Skała - wyróżnienie za prezentacje w konkursie chemicznym
  • Ewa Panek - I miejsce w Konkursie Fotograficznym w ramach Dzielnicowego Festiwalu Twórczości Szkolnej Praga Południe
  • Julita Osiak - I miejsce w Konkursie Piosenki w ramach Dzielnicowego Festiwalu Twórczości Szkolnej Praga Południe za wykonanie utworu "Miejcie nadzieję"
  • Uczniowie klasy 2b - nagroda specjalna w ogólnopolskim konkursie "Projekt z klasą" Wydawnictwa Nowa Era za projekt "Wy, którzy pospolitą rzeczą władacie..."
  • Krzysztof Gostkiewicz - główna nagroda aktorska w XIII Zielonkowskim Maratonie Teatralnym
  • Julita Osiak - III miejsce w XIV Dzielnicowym Konkursie Literackim "Magia Słowa"
  • Teatr PARADOX - nagroda specjalna za scenografię w spektaklu "Na wyspie" w Festiwalu Teatralnym TFAŻ 2011
  • Eryk Wyszyński - laureat dzielnicowego Konkursu Katyńskiego
  • Zofia Szubierajska, Karol Tomaszewski - II miejsce w Praskim Konkursie Języka Angielskiego
  • Izabela Fronczak, Norbert Jaźwiński - III miejce w Praskim Konkursie Języka Angielskiego
  • Norbert Tomaszewski - wyróżnienie w XIV Ogólnopolskim Konkursie Recytacji Poezji C.K. Norwida
  • Michał Rosiński, Michał Książek, Paulina Taflińska - V miejsce w drużynowych Międzyszkolnymch Zawodach Strzeleckich "O Złotą Łuskę"
  • Krzysztof Gostkiewicz - wyróżnienie w XII Wojewódzkim Konkursie Recytatorskim i Poezji Śpiewanej "Poezja Bez Granic"
  • Kamil Rogowski - II miejsce w konkursie dzielnicowym "Niezwykła Liczba Pi"
  • Julita Osiak - I miejsce w VI edycji dzielnicowego Praskiego Konkursu Patriotycznego
    im. gen. Jakuba Jasińskiego pod honorowym patronatem Pana Tomasza Kucharskiego Burmistrza Dzielnicy Praga Południe
  • Dominika Jankowska - II miejsce w VI edycji dzielnicowego Praskiego Konkursu Patriotycznego
    im. gen. Jakuba Jasińskiego pod honorowym patronatem Pana Tomasza Kucharskiego Burmistrza Dzielnicy Praga Południe
  • Norbert Tomaszewski - wyróżnienie w VI edycji dzielnicowego Praskiego Konkursu Patriotycznego im. gen. Jakuba Jasińskiego pod honorowym patronatem Pana Tomasza Kucharskiego Burmistrza Dzielnicy Praga Południe
  • IV miejsce w Mistrzostwach Dzielnicy Praga Południe w siatkówce chłopców
  • Grzegorz Piasecki - I miejsce w Mistrzostawch Dzielnicy Praga Południe w tenisie stołowym
  • II miejsce drużynowe w Mistrzostawch Dzielnicy Praga Południe w tenisie stołowym

Rok szkolny 2009/2010

  • Julita Osiak - II miejsce w konkursie piosenki Asteriada 2010
  • Monika Głowienko - I miejsce w konkursie recytatorskim poezji patriotycznej
  • Monika Głowienko, Anna Jesiotr, Ewelina Opryszczko, Adrian Grodzki, Krzysztof Gostkiewicz, Arnold Rutkiewicz, Krystian Zapędowski oraz technicy Iza Opryszczko i Karol Kozieł - otrzymali główną nagrodę w prestiżowym Festiwalu Teatralnym TFAŻ za przedstawienie "Śluby panieńskie"
  • Julita Osiak - II miejsce w konkursie piosenki Wiosna 2010
  • Norbert Tomaszewski - zwycięzcą tegorocznej edycji Dzielnicowego Konkursu Recytatorskiego "Magia Słowa"
  • Monika Głowienko, Adrian Grodzki, Sebastian Lachocki - wyróżnienia w tegorocznej edycji Dzielnicowego Konkursu Recytatorskiego "Magia Słowa"
  • Monika Głowienko - otrzymała Złotą Lirę w XI Wojewódzkim Konursie Recytatorskim Pałacu Młodzieży "Dedykuję Chopinowi"
  • Monika Głowienko - najlepszą aktorką VI Warszawskiego Międzyszkolnego Festiwalu Teatralnego
  • Izabela Krupińska - VIII miejsce w Mistrzostwach Dzielnicy Szkół Ponadgimnazjalnych w Biegach Przełajowych
  • Kinga Jędrasik (I miejsce), Katarzyna Simoni (II miejsce), Żaneta Wiechetek (III miejsce) w Dzielnicowym konkursie "Rok 2009 - rokiem Juliusza Słowackiego"
  • Filip Gontarczyk (I miejsce), Agata Sitarz (II miejsce), Michał Wójcik (III miejsce), Izabela Włastowska (IV miejsce), Igor Szyszka (V miejsce), Alicja Imiela (VI miejsce) w Dzielnicowym Konkursie Języka Angielskiego
  • Klaudia Slusarz - wyróżnienie w Dzielnicowym konkursie ,,Gospodarka Warszawy w obiektywie Ekonomisty”
  • Izabela Włastowska, Joanna Knyziak - wyróżnienia w Dzielnicowym konkursie historycznym ,,Żeby Polska, była Polską...”
  • Paulina Śliwa - III miejsce w IX Ogólnopolskim Konkursie Piosenki i Recytacji Poezji Legionowej, Żołnierskiej i Niepodległościowej
  • Monika Głowienko, Norbert Tomaszewski, Paulina Śliwa -wyróżnienia w VII Mazowieckim Przeglądie Recytatorskim Jednego Poety Przegląd Twórczości Edwarda Stachury
  • Monika Głowienko (II miejsce), Paulina Śliwa(IV miejsce), Norbert Tomaszewski (wyróżnienie) w Warszawskim Konkursie Recytatorskim Zbigniewa Herberta
  • Monika Głowienko, Magdalena Ziemińska - I miejsce w Międzyszkolnym konkursie Historycznym ,,Nam zapomnieć nie wolno”
  • Monika Głowienko (I miejsce), Krzysztof Gostkiewicz (I miejsce), Paulina Śliwa (II miejsce) - Konkurs Bliżej Norwida
  • Jakub Daszkiewicz, Ewa Panek - udział w blogu Polsko-Amerykańskim
  • Inez Zacharewicz, Magda Zielińska, Marcin Osiński - Praca w redakcji gazety internetowej Festiwalu Filmów Dokumentalnych „Prawa człowieka w filmie” zorganizowanym przez Helsińską Fundacje Praw Człowieka
  • IV miejsce drużynowe - w Międzyszkolnych Zawodach Strzeleckich o "Złotą łuskę”

Rok szkolny 2008/2009

  • Weronika Gazda – I miejsce w dzielnicowym konkursie fotograficznym „Po prawe stronie Wisły – ocalić od zapomnienia…”
  • Szkolny Teatr Paradox – udział w XII Międzynarodowym Festiwalu Teatrów dla Dzieci i Młodzieży (Korczak) ze spektaklami „Ja i Ty - Pompinia”
  • Krzysztof Gostkiewicz – wyróżnienie aktorskie w przeglądzie teatralnym „Garderoba Białołęki”
  • Pan Ryszard Jakubisiak, instruktor szkolnego teatru Paradox – najlepszy reżyser przeglądu teatralnego „Garderoba Białołęki”
  • Anna Kielak, Dagmara Malczyńska, Paweł Dziuba - III miejsce w III Międzyszkolnych Zawodach Strzeleckich o "Złotą łuskę”
  • Maria Mgłosiek – wyróżnienie pracowni Dydaktyki Biologii w konkursie akademickim „Karol Darwin – fascynacja przyrodą”
  • Monika Głowienko – finalistka X Wojewódzkiego Konkursu Recytatorskiego i Poezji Śpiewanej „Poezja – inspiracja pięknem…”
  • Krzysztof Gostkiewicz, Monika Głowienko – wyróżnienia w dzielnicowym Konkursie Recytatorskim Poezji Patriotycznej i Obywatelskiej

Rok szkolny 2007/2008

  • Opryszczko Ewelina - III miejsce w Konkursie poezji niemieckiej oraz wyróżnienie w Praskim Konkursie Poezji Patriotycznej
  • Krzysztof Gostkiewicz - III nagroda w konkursie recytatorskim "Bliżej Norwida" oraz III miejsce w Praskim Konkursie Poezji Patriotycznej
  • Monika Głowienko - wyróżnienie w Konkursie Recytatorskim poezji Zbigniewa Herberta
  • Edyta Mika - Główna Nagroda AKTORSKA od Jury profesjonalnego i młodzieżowego - Garderoba Białołęki 2007, wyróżnienie za udział w konkursie "Mały Azyl" oraz wyróżnienie w Teatraliach - LO Chrobrego
  • Joanna Knyziak - wyróżnienie w Wojewódzkim Konkursie Recytatorskim
  • Arkadiusz Śliwa - wyróżnienie w Teatraliach - LO Chrobrego
  • Szkolny Teatr Paradox – III miejsce w VII Warszawskim Festiwalu Dziecięcej i Młodzieżowej Twórczości Artystycznej ASTERIADA za spektakl „Ja i Ty”

Rok szkolny 2006/2007

  • Krzysztof Tchórz – laureat VIII edycji Wojewódzkiego Konkursu Recytatorskiego „Muzyka w poezji, poezja w muzyce”
  • Arkadiusz Śliwa – finalista Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego im. K. I. Gałczyńskiego „O Złote Pióro Watermana”
  • Arkadiusz Śliwa – II miejsce w XI Dzielnicowym Konkursie Recytatorskim „Magia słowa”
  • Adrian Linkiewicz, Arkadiusz Śliwa, Krzysztof Tchórz – laureaci Konkursu Poezji Patriotycznej „Witaj Majowa Jutrzenko”
  • I miejsce IV edycji Konkursu Poezji Religijnej „Usłysz Panie moje słowa”
  • Wyróżnienie w X Ogólnopolskim Konkursie Recytatorskim „Bliżej Norwida 2006”
  • Teatr szkolny Paradox – wyróżnienie w VIII Festiwalu Małych Form Teatralnych, VIII Festiwalu Teatrów Amatorskich „Garderoba Białołęki” , Wojewódzkim Przeglądzie Teatrów Szkolnych(za spektakl „Pierwsza lepsza”) oraz w V Przeglądzie Teatralnym za sztukę „Na początek – Śluby panieńskie”
  • I miejsce w Mistrzostwach Dzielnicy Praga Południe w siatkówce chłopców

Rok szkolny 2005/06

  • Monika Zborowska - stypendystka nagrody Prezesa Rady Ministrów
  • Arkadiusz Śliwa – stypendium naukowe – roczny kurs języka angielskiego w Szkole Języków PROFI-LINGUA
  • Arkadiusz Śliwa i Adrian Linkiewicz I miejsce w Praskim Konkursie Poezji Patriotycznej i Obywatelskiej
  • Monika Koziestańska, Justyna Mirosz, Monika Kalińska – finaliści konkursu „Unia Europejska – moja szansa na lepsze jutro”
  • Katarzyna Kaczmarczyk - zakwalifikowała się do II etapu olimpiady języka angielskiego
  • Krzysztof Tchórz – finalista VII Wojewódzkiego Konkursu Recytatorskiego „Muzyka w poezji, poezja w muzyce”
  • Arkadiusz Śliwa – II miejsce w konkursie „Magia Poezji”
  • I miejsce w Międzynarodowym Turnieju Juniorów w piłce nożnej w Hamburgu
  • III miejsce w Ogólnopolskim Turnieju Juniorów w piłce nożnej
  • II miejsce w Mistrzostwach Dzielnicy w siatkówce chłopców
  • III miejsce w Mistrzostwach Dzielnicy w piłce koszykowej dziewcząt
  • II miejsce w Praskiej Lidze Siatkówki – dziewczęta i chłopcy

Może zainteresuje Cię również...

Nasz patron

    W 1992r. nasze liceum zyskało patrona- żołnierza, rewolucjonistę i poetę, gen. Jakuba Jasińskiego, absolwenta powołanej do życia w 1765r. przez króla Stanisława Augusta Poniatowskiego Szkoły Ry

Historia szkoły

LXXII LO kultywuje tradycjezałożonego w 1921 roku IV Miejskiego Gimnazjum i Liceum im. gen. Jakuba Jasińskiego - szkoły, która w roku 1950 została represyjnie zamknięta przez ówczesne władze komunistyczne. Nasze liceum został

Osiągnięcia

Rok szkolny 2016/2017 Julia Szczęsna - II miejsce w konkursie multimedialnym Najpiękniejsze Zakątki Mojej Dzielnicy Sandra Żbikowska - III miejsce w konkursie multimedialnym Najpiękniejsze Zakątki Mojej Dzielnicy

Kadra pedagogiczna

Dyrektor - mgr Bożena Kozak Z-ca dyrektora - mgr Joanna Staniszewska Język polski: mgr Lidia Mazurek mgr Renata Skoczylas mgr Joanna Łagód-Krzak mgr Katarzyna Łuczyńska mgr Dorota Łempicka

Biblioteka

Wypożyczalnia i Czytelnia Multimedialna Godziny pracy biblioteki: Poniedziałek: 840-1430 Wtorek: 800-1430 Środa: 800-1440 Czwartek: 825-1035; 1240 - 1500 P

Pedagog szkolny

mgr Ewa Sienkiewicz pokój 105 tel: 22 518-57-22 e-mail: sienkiewicz.72lo@gmail.com Godziny dyżurów: Poniedziałek: 1000-1500 Wtorek: 1100-1700 Środa: 900-1500 Czwartek: 1000-

Rada Rodziców

Przewodniczący: Pan Mirosław Mikołajczyk Wiceprzewodniczący: Pani Katarzyna Robakowska Skarbnik: Pani Anna Andrzejewska Numer konta Rady Rodziców: 84102011270000170200078659   Komisja Rewizyjna: Przewod

Kontakt

  LXXII Liceum Ogólnokształcące im. gen. Jakuba Jasińskiego Ul. Grochowska 346/348 03 -838 Warszawa tel. centrala (22) 619 20 91/92  tel./fax. (22) 619 13 60 tel. do pokoju nauczycielskiego (22) 518 57