Klasa ratownicza

Ratownictwo medyczne czy medycyna, a może farmacja, kosmetologia, dietetyka lub inżynieria chemiczna? Jak widzisz, możliwości są ogromne. Zapraszamy uczniów, którzy wiążą swoją przyszłość z kierunkami medycznymi, przyrodniczymi i technicznymi na uczelniach wyższych lub w pracy zawodowej.

Przedmioty realizowane wg rozszerzonego programu nauczania:

• biologia
  • chemia

Języki obce w klasie:

• język niemiecki
  • język rosyjski

Rozszerzony zakres nauczania biologii i chemii zapewni Ci duże możliwości w doborze kierunków studiów, a dobra znajomość języka angielskiego będzie dodatkowym atutem w poszukiwaniu pracy nie tylko w Polsce, ale i za granicą. Uczniowie klasy ratowniczej mają możliwość uczestniczenia w wielu projektach propagujących ratownictwo i promujących zdrowy styl życia. Ofertę klasy wzbogacają zajęcia z podstaw ratownictwa. Uczniowie biorą też udział w warsztatach i szkoleniach wyjazdowych. Udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej uczą się od najlepszych.

Klasa objęta jest innowacją edukacyjną Sanitarna Służba Szkolna oraz patronatem Wydziału Nauk o Zdrowiu Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego, dzięki czemu uczniowie mogą uczestniczyć w wykładach i ćwiczeniach organizowanych przez uczelnię.

Dalsze możliwości edukacyjne po ukończeniu klasy:

• Studia medyczne: wydział lekarski, ratownictwo medyczne, farmacja, stomatologia, pielęgniarstwo, położnictwo, rehabilitacja, fizjoterapia i inne.
  • Studia na kierunkach: biologia, chemia, kosmetologia, dietetyka, psychologia zdrowia, analityka medyczna ochrona środowiska, biotechnologia, inżynieria chemiczna i procesowa, technologia żywności i żywienia człowieka i inne

Przedmioty punktowane przy naborze:

• język polski
  • matematyka
  • biologia lub chemia (wyższy wynik)

Facebook – Sanitarna Służba Szkolna (otwórz w nowym oknie)