Klasa ratownicza

ZOBACZ KONIECZNIE – KLASA RATOWNICZA

Marzysz o studiowaniu medycyny? Wiążesz swoją przyszłość ze służbami medycznymi albo ratowniczymi? A może chciałbyś pracować z dziećmi, niepełnosprawnymi, osobami starszymi? Możliwości jest wiele! Wykorzystaj swoją szansę!

Program klasy ratowniczej skierowany jest do uczniów poszukujących twórczych pomysłów związanych z naukami medycznymi i ratownictwem. Uczniowie tej klasy mają szansę zdobycia certyfikatu kwalifikowanej pomocy przedmedycznej.

Przedmioty realizowane wg rozszerzonego programu nauczania: język angielski, biologia,  chemia Języki obce w klasie: język angielski, język niemiecki, język rosyjski  


Rozszerzony zakres nauczania biologii i chemii zapewni Ci dużą elastyczność w doborze kierunków studiów, a dobra znajomość języka angielskiego będzie dodatkowym atutem w poszukiwaniu pracy nie tylko w Polsce, ale i za granicą. Ofertę klasy wzbogaca dodatkowy przedmiot podstawy ratownictwa oraz szkolenia z zakresu udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej.  Uczniowie klasy ratowniczej angażują się w przedsięwzięcia   i projekty propagujące ratownictwo i zdrowy styl życia. Biorą udział w warsztatach wyjazdowych i zawodach ratowniczych. Z ich inicjatywy powstała Sanitarna Służba Szkolna. Współpracujemy z Warszawskim Uniwersytetem Medycznym.

Dalsze możliwości edukacyjne po ukończeniu klasy:
Studia na kierunkach: biologia, chemia, kosmetologia, dietetyka, psychologia zdrowia, analityka medyczna ochrona środowiska, biotechnologia, inżynieria chemiczna i procesowa, technologia żywności i żywienia człowieka i inne
Studia medyczne: wydział lekarski, ratownictwo medyczne, farmacja, stomatologia, pielęgniarstwo, położnictwo, rehabilitacja, fizjoterapia i inne.
Przedmioty punktowane przy naborze: język polski, chemia, biologia, język angielski  

 
Skip to content