Klasa wojskowa

ZOBACZ KONIECZNIE – KLASA WOJSKOWA

Interesujesz się militariami i wojskiem? Chcesz poprawić swoją sprawność fizyczną? Klasa wojskowa jest dla tych, którzy chcą spędzić 4 lata liceum maksymalnie aktywnie: na poligonach, ucząc się technik samoobrony, strzelania, pokonywania przeszkód terenowych.

Profil tej klasy wiąże młodych ludzi ze służbami mundurowymi. Uczniowie zapoznają się ze służbą wojskową oraz pracą innych służb mundurowych. Przygotowują się do podjęcia studiów na uczelniach wojskowych oraz  pracy w wojsku, straży pożarnej, straży granicznej.

Przedmioty realizowane wg rozszerzonego programu: język angielski, matematyka, geografia Zajęcia dodatkowe: obozy szkoleniowo – kondycyjnezajęcia z samoobrony,warsztaty ratownictwa medycznego Języki obce w klasie język angielski, język niemiecki, język rosyjski  

Dzięki współpracy z Centrum Szkolenia Żandarmerii Wojskowej w Mińsku Mazowieckim zajęcia ćwiczeniowe odbywają się w obiektach szkoleniowych jednostki wojskowej z wykorzystaniem specjalistycznego sprzętu wojskowego. Wybierając tę klasę będziesz brał udział w rekonstrukcjach historycznych, pokazach i uroczystościach wojskowych; konferencjach dotyczących obronności i konfliktów zbrojnych. Zdobędziesz wiedzę i umiejętności analityczne. Zyskasz pewność siebie. Będziesz miał okazję uczestniczyć w certyfikowanym kursie pomocy przedmedycznej.

Uzupełnieniem edukacji dla bezpieczeństwa w tej klasie są manewry wojskowe z udziałem instruktorów wojskowych oraz zajęcia z ratownictwa.

Współpracujemy z Akademią Sztuki Wojennej

Dalsze możliwości edukacyjne po ukończeniu klasy: studia na kierunkach: bezpieczeństwo narodowe, lotnictwo i kosmonautyka, stosunki międzynarodowe, historia, europeistyka i inne Przedmioty punktowane przy naborze: język polski, matematyka, język angielski, geografia  
Skip to content