Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2019/2020

Tegoroczna uroczystość rozpoczęcia roku szkolnego 2019/2020 odbyła się 2 września o godz. 9.00 na boisku szkolnym. Wprowadzono sztandar szkoły, odśpiewano hymn państwowy, po czym młodzież złożyła wiązankę na symbolicznym grobie patrona generała Jakuba Jasińskiego, który znajduje się obok Kościoła na Kamionku. Następnie głos zabrała pani Dyrektor Bożena Kozak, która powitała serdecznie wszystkich zgromadzonych, a zwłaszcza uczniów klas pierwszych, którzy rozpoczynają naukę w naszej szkole, zachęcając ich, by śmiało korzystali z koleżeńskiej otwartości i życzliwości uczniów klas starszych oraz wsparcia nauczycieli i wychowawców na swojej nowej szkolnej drodze.  Pani Dyrektor przypomniała również o 80. rocznicy wybuchu II wojny światowej. Omówiła też zasady bezpieczeństwa obowiązujące na terenie szkoły. Jak co roku o oprawę artystyczną uroczystości zadbał pan dyrektor szkolnego teatru „Paradox”  Ryszard Jakubisiak oraz uczniowie klasy II a. Po uroczystości wychowawcy zabrali swoje klasy do sal lekcyjnych na pierwszą w tym roku lekcję wychowawczą.