Przejdź do menu głównego Przejdź do treści Przejdź do wyszukiwarki strony Przejdź do mapy strony
Biuletyn Informacji Publicznej Logo BIP
Dane kontaktowe
  • Telefon: (22) 619 20 91/92
  • Email: lo72@eduwarszawa.pl

Osiągnięcia

Zdjęcie wstążki wyróznienia

Rok szkolny 2023/2024

  • Emilia Czarnowska -uczennica klasy 2d – Mistrzostwa Europy Dzieci, Kadetów i Juniorów w Stambule – III miejsce w formule K-1 juniorek młodszych do 60kg
  • Reprezentacja uczniów klas wojskowych LXXII Liceum Ogólnokształcącego – III miejsce w Turnieju piłki nożnej – DEYNA CUP
  • Maja Bartoszewicz – uczennica kl. 3d – I miejsce na 8.Mistrzostwach MMA Polska w Gliwicach w kategorii PK/U18/K/61,2 kg
  • Patryk Wieremczuk – uczeń kl. 2d – stypendium Prezesa Rady Ministrów za bardzo dobre wyniki w nauce
  • Drużyna koszykarzy w składzie: Adrian Kołodziejczyk, Franciszek Siwek, Maciej Gawryś, Michał Hanula, Łukasz Suliński, Patryk Rawiński, Borys Jaroszewicz, Bartek Jaszczuk, Antoni Kiczyński – I miejsce w XX Turnieju Niepodległości w Rembertowie, zorganizowanym przez Stowarzyszenie GROM we współpracy z Akademią Sztuki Wojennej i Ministerstwem Obrony Narodowej
  • Dominika Bereda – uczennica klasy 2d – Międzynarodowe Mistrzostwa w gimnastyce artystycznej AURORA w Bytomiu -lll miejsce w kategorii SENIOR z przyborem
  • Pola Brodziak – uczennica klasy 1e – I miejsce w IV Mazowieckim Konkursie Historycznym ,,Kampania wrześniowa 1939 r. oczami młodzieży ”
  • Maciej Skopek – uczeń klasy 1b – I miejsce w II Festiwalu Tańca Sportowego IMPET CUP w Warszawie w kategorii 14-15 D – styl latynoamerykański
  • Maciej Skopek – uczeń klasy 1b – I miejsce w II Festiwalu Tańca Sportowego IMPET CUP w Warszawie w kategorii 14-15 D – styl standardowy
  • Maciej Skopek – uczeń klasy 1b – III miejsce w TOP DANCE OPEN 2023 w Pruszkowie w kategorii 14-15 D – styl standardowy
  • Maciej Skopek – uczeń klasy 1b – I miejsce w Maków Dance Festiwal 2023 w kategorii 14-15 D – styl standardowy
  • Pola Krzysztoszek – uczennica kl. 2d – I miejsce na międzynarodowych zawodach karate Khelvachauri Open International Tournament 2024 w Gruzji
  • Małgorzata Rudajko – uczennica kl. 2c – II miejsce w Ogólnopolskim Konkursie „Czytaj i wejdź do gry!” organizowanym przez Narodowe Centrum Kultury
  • Emilia Czarnowska -uczennica klasy 2d – Mistrzostwa Polski Juniorów i Seniorów w Kickboxingu w formule Kick-Light – I miejsce w kategorii juniorek do 60kg.
  • Emilia Czarnowska -uczennica klasy 2d – Mistrzostwa Polski w Kickboxingu w formule Full-Contact -I miejsce w kategorii junior starszy -60kg
  • Oliwia Pazio – uczennica klasy 4d – wyróżnienie w XIII edycji Ogólnopolskiego Konkursu „Żołnierze Wyklęci – Bohaterowie Niezłomni”
  • Maciej Skopek – uczeń klasy 1b – II miejsce w międzynarodowym turnieju Polish Dance Challenge – kategoria powyżej 15 lat, klasa taneczna C styl – tańce standardowe
  • Maciej Skopek – uczeń klasy 1b – I miejsce w Ogólnopolskim Giżyckim Festiwalu Tańca CZAR PAR 2024 – kategoria powyżej 15 lat, klasa taneczna C styl – tańce standardowe
  • Maciej Skopek – uczeń klasy 1b – III miejsce w XV Ogólnopolskim Turnieju Tańca Sportowego o Puchar Wójta Gminy Iława – kategoria powyżej 15 lat, klasa taneczna C styl – tańce standardowe
  • Maciej Skopek – III miejsce w Ogólnopolskim Turnieju Tańca Sportowego Feeling 2024 – kategoria powyżej 15 lat, klasa taneczna C styl – tańce standardowe
  • Katarzyna Hryckowian – uczennica klasy 3c – III miejsce w Finale Mistrzostw Polski Ligi U19 juniorek starszych w sezonie 2023/2024 w unihokeju
  • Wera Kijewska – uczennica klasy 3c – III miejsce w Finale Mistrzostw Polski Ligi U19 Juniorek starszych w sezonie 2023/2024 w unihokeju
  • Pola Krzysztoszek – uczennica kl. 2d – I miejsce na międzynarodowych zawodach karate w Holandii ” Waterpoort Cup”
  • Pola Krzysztoszek – uczennica kl. 2d – III miejsce na międzynarodowych zawodach karate ” Ippon Cup” Litwa
  • Pola Krzysztoszek – uczennica kl. 2d – II miejsce w zawodach karate “Sabaki Cup”
  • Dominika Bereda – uczennica kl. 2d – lll miejsce na międzynarodowych mistrzostwach w gimnastyce artystycznej AURORA 2023
  • Dominika Bereda – uczennica kl. 2d – l miejsce w lll turnieju Magic Flower Cup- kategoria senior
  • Dominika Bereda – uczennica kl. 2d – lI miejsce w X otwartym pucharze Mazowsza- Mazovia Cup 2023- kategoria senior
  • Dominika Bereda – uczennica kl. 2d – l miejsce w Warsaw Elitte Cup
  • Maja Bartoszewicz – uczennica kl. 3d – l miejsce w kategorii PK/U18/K/61.2kg/135/b w 8. mistrzostwach MMA Polska
Zdjęcie wstążki wyróznienia

Rok szkolny 2022/2023

  • Emilia Czarnowska -uczennica klasy 1d – Wicemistrzyni świata w w Kick-boxingu w Mistrzostwach Świata Dzieci, Kadetów i Juniorów we Włoszech
  • Mateusz Dołęgowski – uczeń klasy 3e – Stypendium Prezesa Rady Ministrów
  • Karolina Wieremiejczyk – uczennica klasy 1b – Praski Konkurs Patriotyczny im. gen. Jakuba Jasińskiego edycja XVIII – recytacja- III miejsce
  • Emila Czarnowska – uczennica klasy 1d – Mistrzyni Polski juniorek młodszych w Kickboxingu w formule Low-kick w kategorii do 60 kg
  • Krzysztof Miszta – uczeń klasy 4en – ,,Wyróżniony Wolontariusz” w Konkursie zorganizowanym w ramach Dzielnicowego Dnia Wolontariusza
  • Emila Czarnowska – uczennica klasy 1d – III miejsce w Mistrzostwach Polski Juniorów i Seniorów light-contact
  • Oliwia Pazio – uczennica klasy 3d – Wyróżnienie w XII edycji Ogólnopolskiego Konkursu „Żołnierze Wyklęci – Bohaterowie Niezłomni”
  • Emila Czarnowska – uczennica klasy 1d – I miejsce w Mistrzostwach Polski w K1 Juniorów i Seniorów
  • Drużyna w składzie: Magdalena Gronek, Maciej Gawryś , Marcin Bogusz -uczniowie klasy 3d oraz Oliwier Łempicki uczeń klasy 1d – IV miejsce w I Mistrzostwach Polski Pierwszej Pomocy dla Szkół Ponadpodstawowych PODBESKIDZIE 2023
  • Drużyna w składzie: Szymon Chudziak i Hakob Yeghovan – uczniowie z klasy 4fn – VII miejsce spośród 809 drużyn w ogólnopolskich, szachowych Międzyszkolnych Rozgrywkach Esportowych Predator Games 2023
  • Pola Krzysztoszek – uczennica klasy 1d – II miejsce w Warszawskiej Olimpiadzie Młodzieży Karate Kyokushin
  • Pola Krzysztoszek – uczennica klasy 1d – I miejsce w Otwartym Turnieju Ashihara Karate Sabaki Cup
  • Pola Krzysztoszek – uczennica klasy 1d – I miejsce w Open Championship
  • Pola Krzysztoszek – uczennica klasy 1d – III miejsce w Turnieju Kwalifikacyjnym do Mistrzostw Europy Kadetów, Juniorów i Młodzieżowców
  • Pola Krzysztoszek – uczennica klasy 1d – II miejsce w Polish Open All Karate Organizations Carpathia Cup
  • Amelia Zawitkowska-uczennica klasy klasy 3e -I miejsce na Mistrzostwach Polski IDO Modern, Contemporary & Ballet Polskiej Federacji Tańca w kategorii formacje modern jazz 17+
  • Amelia Zawitkowska-uczennica klasy klasy 3e -II miejsce na Mistrzostwach Polski IDO Jazz Dance Polskiej Federacji Tańca w kategorii jazz Adults
  • Amelia Zawitkowska-uczennica klasy klasy 3e -I miejsce na Mistrzostwach Świata International Dance Organization w kategorii Jazz Dance 17+
  • Amelia Zawitkowska-uczennica klasy klasy 3e -III miejsce na Mistrzostwach Świata International Dance Organization w kategorii Modern 17+
  • Katarzyna Hryckowian – uczennica klasy 2c – III miejsce Finał Mistrzostw Polski w unihokeju w kat. juniorka starsza
  • Wera Kijewska – uczennica klasy klasy 2c – III miejsce Finał Mistrzostw Polski w unihokeju w kat. juniorka starsza
Zdjęcie wstążki wyróznienia

Rok szkolny 2021/2022

  • Kozdrój Oliwia -uczennica klasy 3a – Mistrzostwo Polski w Wioślarstwie Juniorów Kobiet- I miejsce, Mistrzostwo Mazowsza w Ergometrze wioślarskim – I miejsce
  • Zagórzyński Hubert – uczeń klasy 3a – Mistrzostwo Polski U18 – Baseball, Powołanie do Reprezentacji Polski Seniorów, Powołanie do Reprezentacji Polski U23, Ekstraliga IV miejsce w Polsce – Seniorzy
  • Sulisz Aleksandra – uczennica klasy 3d – Mistrzostwa Europy – Rugby Europa Sevens U18 – I miejsce, Mistrzostwa Olympic Hopes Tournament U18 – I miejsce
  • Dominika Gołębiowska – Stypendium Prezesa Rady Ministrów
  • Karolina Orlińska – Stypendium Prezesa Rady Ministrów
  • W dniu 10 listopada 2021 r. nasza szkoła otrzymała prestiżowy tytuł ,,Szkoła w Chmurze”, przyznany nam w ramach projektu WawaCraft, zorganizowanego przez Biuro Edukacji wspólnie z Microsoft Polska,  MindCloud oraz Instytutem Polska Przyszłości im. Stanisława Lema. Podczas uroczystości, będącej podsumowaniem I edycji projektu, p. Renata Kaznowska – Wiceprezydent m.st. Warszawy wraz z p. Barbarą Michalską, dyrektorem rynku edukacyjnego w polskim oddziale Microsoftu, wręczyły nagrodę na ręce p. Dyrektor Bożeny Kozak dla naszej szkoły, która uznana została za jedną z najaktywniejszych cyfrowo, innowacyjnych szkół wykorzystujących najnowsze rozwiązania Microsoft dla Edukacji
  • Matylda Górajska, Marcin Bogusz, Michał Mazurek – ,,Wyróżniony Wolontariusz” ( tytuły w Konkursie zorganizowanym w ramach Dzielnicowego Dnia Wolontariusza)
  • Kornelia Hałas – uczennica klasy 3a, reprezentuje barwy naszego kraju w zawodach międzynarodowych i krajowych w łyżwiarstwie synchronicznym
  • Wiktoria Pawlak , uczennica kl. Id – wyróżnienie w konkursie plastycznym „Jak dbam o mózg”zorganizowanym przez Fundację Marcelego Nenckiego Wspierania Nauk Biologicznych oraz Instytut Biologii Doświadczalnej im. Marcelego Nenckiego PAN
Zdjęcie wstążki wyróznienia

Rok szkolny 2020/2021

  • Szkolny Teatr Paradox – II miejsce w konkursie teatralnym XIX Mazowieckiego Festiwalu Dziecięcej i Młodzieżowej Twórczości Artystycznej ASTERIADA za spektakl ,, Czekając na Godota Akt I “
  • Joanna Piekarniak – Stypendium Prezesa Rady Ministrów
  • Natalia Skierska – Stypendium Prezesa Rady Ministrów
  • Monika Milewska – członkini Kadry Narodowej Kadetek Boksu – brązowy medal na Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży 21.10.2010 r. oraz Mistrzostwo Mazowsza 06.03.2021 r.
  • Hubert Zgórzyński – I miejsce w Mistrzostwach Polski U23 w baseballu oraz II miejsce w Mistrzostwach Polski Juniorów U18
  • Kornelia Hałas – II miejsce w Mistrzostwach Polski w łyżwiarstwie synchronicznym
  • Kinga Hryckowian – III miejsce w Mistrzostwach Polski juniorów w unihokeju
  • Oliwia Kozdrój – II miejsce w Warsaw Head (regaty międzynarodowe)
Zdjęcie wstążki wyróznienia

Rok szkolny 2019/2020

  • Anna Bratkowska – Stypendium Prezesa Rady Ministrów
  • Izabela Zawadzka -Wolontariusz Roku ( Konkurs w ramach Dzielnicowego Dnia Wolontariusza)
  • Magda Zawalich – I miejsce w XXII Dzielnicowym Konkursie Literackim ,,Magia Słowa”
  • Natalia Woźniak , Kacper Pychner – II etap wojewódzkiego konkursu ,,Olimpiada Solidarności. Dwie dekady historii”
Zdjęcie wstążki wyróznienia

Rok szkolny 2018/2019

  • Mateusz Lek, Robert Jakubiak, Eryk Mierzyński, Aleksander Jacek, Mikołaj Sroka, Mariusz Koterwa, Jakub Nowak, Maksymilian Jarząbek, Paweł Sałański, Filip Kieraga, Jakub Zgryziewicz – I miejsce w Olimpiadzie Klas Mundurowych – piłka nożna chłopców
  • Oskar Dąbrowski, Kacper Wycech, Filip Ufnal, Rafał Milewski – I miejsce w Grze Miejskiej „Stolica Niepodległej”
  • Natalia Tymińska – III miejsce w Praskim Konkursie Patriotycznym im. gen. Jakuba Jasińskiego (recytacja)
  • Katarzyna Pruszyńska – III miejsce w Praskim Konkursie Patriotycznym im. gen. Jakuba Jasińskiego (pieśń i piosenka patriotyczna)
  • Złoty Dyplom dla LXXII LO za udział w akcji ,,Samorządy mają głos” (Centrum Edukacji Obywatelskiej)
  • Certyfikat ,, Bezpieczna szkoła, bezpieczna przyszłość” (Projekt realizowany na zlecenie MEN w ramach rządowego programu wspomagania w latach 2015-2018)
  • Certyfikat ,, Szkoły z Życiem” (Fundacja DKMS)
Zdjęcie wstążki wyróznienia

Rok szkolny 2017/2018

  • Reprezentacja dziewcząt LXXII Liceum Ogólnokształcącego – I miejsce w Mistrzostwach Dzielnicy Praga Południe w Siatkówce
  • Reprezentacja dziewcząt LXXII Liceum Ogólnokształcącego – VII miejsce w piłce siatkowej dziewcząt 51 Warszawskiej Olimpiady Młodzieży
  • Major Krzysztof, Nikolaidi Leon, Światowski Szymon – II miejsce na Mistrzostwach Polski „Geotyda 2017”
  • Dyga Maciej, Wróblewski Przemysław, Ufnal Filip – VI miejsce na Mistrzostwach Polski „Geotyda 2017”
  • Urizar – Rojas Victoria – II miejsce w biegu drużynowym podczas Mistrzostw Polski Juniorów w łyżwiarstwie szybkim rozgrywanych w Sanoku
  • Dyga Maciej, Wypustek Patryk, Antos Paulina – IV miejsce w I Ogólnopolskim Turnieju Klas Mundurowych „O miecz Króla Kazimierza Wielkiego – Złotopole 2018”
  • Major Krzysztof, Nikolaidi Leon, Lerka Emilia – XIV miejsce w I Ogólnopolskim Turnieju Klas Mundurowych „O miecz Króla Kazimierza Wielkiego – Złotopole 2018”
  • Leszek Filipiak – II miejsce w pierwszym Przeglądzie Piosenki Wojskowej i Harcerskiej ,,Piosenka w mundurze”
  • Olaf Ditkowski – II miejsce w Mistrzostwach Dzielnicy w Biegach Przełajowych