Przejdź do menu głównego Przejdź do treści Przejdź do wyszukiwarki strony Przejdź do mapy strony
Biuletyn Informacji Publicznej Logo BIP
Dane kontaktowe
  • Telefon: (22) 619 20 91/92
  • Email: lo72@eduwarszawa.pl

Wyjazd integracyjny klas I A i I B

Początek października klasy 1a i 1b przywitały nad polskim morzem.   W dniach 3-5 października odbył się nasz wyjazd integracyjny.
Piękna pogoda i dobre humory towarzyszyły nam o samego początku, przydały się zwłaszcza podczas spaceru Klifem Orłowskim. Droga na klif nie była łatwa ze względu na wystające konary drzew oraz śliskie podłoże. Nasz trud rekompensowały  piękne widoki rozciągające się z urwiska.
Odwiedziliśmy też park naukowy Hewelianum. Oglądaliśmy interesujące interaktywne wystawy, rozwiązywaliśmy łamigłówki, ale największą atrakcją  był symulator huraganu. 
Wieczorem dotarliśmy na nocleg do Stegny . Pierwszy wieczór upłynął  bardzo szybko. Braliśmy udział w grach integracyjnych.  Z każdą chwilą rywalizacji relacje między uczniami zacieśniały się,  było też  dużo śmiechu .
Następnego dnia zwiedzaliśmy Westerplatte oraz Europejskie Centrum Solidarności  w Gdańsku. Była to niezwykle interesująca wycieczka. Uwagę zwracał już sam budynek, a sale, które odwiedziliśmy były bardzo dobrze zorganizowane i oddawały klimat  wydarzeń związanych z powstaniem i pierwszymi latami  Solidarności. Tego dnia czekało nas jeszcze trochę atrakcji: krótki spacer po Stegnie oraz gra terenowa, w której mieliśmy za zadanie w małych grupach odnaleźć skarb ukryty na terenie ośrodka. Tę grę wygrała drużyna czarnych. Ostatnią atrakcją tego dnia była dyskoteka, na której w świetnych humorach bawiły się obie klasy. Gdy dyskoteka dobiegła końca, wszyscy zmęczeni poszli spać. Niestety następny  dzień  był to ostatni dzień naszej wycieczki. W drodze powrotnej zwiedziliśmy jeszcze Muzeum Stutthof w Sztutowie. To szczególne miejsce  przypomina tragiczną historię, która  tam się rozgrywała, a nasza obecność w muzeum świadczyła, że pamięć o przeszłości i ludzkim cierpieniu wciąż jest żywa.
Droga powrotna upłynęła bardzo szybko, a w poniedziałek czekała już na nas szkoła. Ten wyjazd uważamy za udany i pozytywnie odebrany przez obie klasy.

Karolina Przybysz, Kinga Jaworska kl.1a