Przejdź do menu głównego Przejdź do treści Przejdź do wyszukiwarki strony Przejdź do mapy strony
Biuletyn Informacji Publicznej Logo BIP
Dane kontaktowe
  • Telefon: (22) 619 20 91/92
  • Email: lo72@eduwarszawa.pl

VII edycja Ogólnopolskiego Tygodnia Konstytucyjnego za nami

Hasłem przewodnim tegorocznego Tygodnia Konstytucyjnego był  ,,Hejt – a mowa nienawiści” 
W dniu 29 października 2019 r. w klasie 3 a w ramach  Tygodnia Konstytucyjnego odbyły się poświęcone właśnie temu tematowi dwugodzinne warsztaty pod kierunkiem Pani Profesor Doroty Walas oraz gościa specjalnego, którym była Pani Prawnik Marta Michałek-Gervais.  Zajęcia były przeprowadzone w bardzo przyjemny i lekki sposób, każdy miał czas i możliwość wypowiedzenia się na określony temat. Naszym kluczowym punktem lekcji była wolność słowa, dzięki czemu czuliśmy się naprawdę swobodnie. 
Znaczna część moich rówieśników brała aktywny udział w lekcji i dużo osób chętnie zabierało głos. Dzięki tym zajęciom wydaje mi się, że każdy z nas jest w stanie w jak najbardziej poprawny sposób przedstawić definicję i różnicę między hejtem a mową nienawiści. Po rozmowach z moimi kolegami i koleżankami z klasy mogę wywnioskować, iż dwie godziny na omówienie wszystkiego na tak obszerny temat to definitywnie za mało. Mogę śmiało powiedzieć, że możliwość ponownego udziału w takich warsztatach byłaby dla nas wielką przyjemnością i jesteśmy w dalszym ciągu głodni wiedzy również na inne tematy!
Bardzo serdecznie zachęcam w imieniu moim jak i moich kolegów i koleżanek do głębszej analizy tematu, gdyż na pewno każdy z Was może dużo na tym zyskać. Mam również nadzieję, iż będziemy kontynuować tego typu zajęcia i większość uczniów będzie miała możliwość wzięcia udziału w tak profesjonalnej i pełnej swobody lekcji o życiu!