Przejdź do menu głównego Przejdź do treści Przejdź do wyszukiwarki strony Przejdź do mapy strony
Biuletyn Informacji Publicznej Logo BIP
Dane kontaktowe
  • Telefon: (22) 619 20 91/92
  • Email: lo72@eduwarszawa.pl

Poruszający spektakl w Teatrze Kamienica

Grafika Wiera Gran

W dniu 30 listopada klasy pierwsze: 1 a i 1b wybrały się do Teatru Kamienica na spektakl  „Wiera Gran”. Poruszał on bardzo trudną tematykę czasu wojny i okupacji – historię sławnej piosenkarki z warszawskiego getta – Wiery Gran. Aktorka grająca główną rolę – p. Justyna Sieńczyłło niesamowicie wcieliła się w postać przedwojennej artystki żydowskiego pochodzenia.  Gra aktorska była na bardzo wysokim poziomie. Za rolę w spektaklu Justyna Sieńczyłło została nominowana do Feliksów Warszawskich w kategorii „Najlepsza pierwszoplanowa rola kobieca”.
Postacią drugoplanową w spektaklu był wodzirej, śledczy oraz rosyjski celnik. Wszystkie postacie były zagrane przez Pawła Burczyka. Wszyscy byli pod ogromnym wrażeniem gry aktorskiej oraz zaangażowania artystów.
Pomieszczenie gdzie odegrany był spektakl wraz ze wspaniałą scenografią, światłami oraz efektami dźwiękowymi pozwalały widzom przenieść się do Carnegie Hall, sal koncertowych w Paryżu, Tel Awiwu i kawiarni warszawskiego getta Cafe Sztuka, gdzie  koncertowała Wiera Gran.

Kinga Jaworska 1 a