Przejdź do menu głównego Przejdź do treści Przejdź do wyszukiwarki strony Przejdź do mapy strony
Biuletyn Informacji Publicznej Logo BIP
Dane kontaktowe
  • Telefon: (22) 619 20 91/92
  • Email: lo72@eduwarszawa.pl

XIX edycja Maratonu Pisania Listów 2019 już za nami! 

XIX edycja
Maratonu Pisania Listów 2019
już za nami!

“Lepiej zapalić świecę niż przeklinać ciemność”

W dniach 29 listopada-15 grudnia w naszej szkole odbył się Maraton Pisania Listów Amnesty International. Akcja miała na celu napisanie jak największej ilości listów, w obronie kilkunastu osób, których prawa zostały złamane.

Żądaliśmy,  aby władze danych państw przeprowadzały śledztwa, które do tej pory były ignorowane. Pisaliśmy m.in. w sprawie Magai  Matiop Ngong nastolatka z Sudanu Południowego  skazanego na karę śmierci w wieku 15 lat.   Młodzież apelowała również do władz Nigerii w sprawie zagwarantowania prawa do posiadania domu dla Nasu. Mamy nadzieję, że nasze listy pomogą osobom, w obronie których  występowaliśmy. W tym roku uwolniony został  Oleg Seńcow  (Ukraina) – bohater  Maratonu Pisania Listów z 2014 roku oraz Johan Teteriss (Indonezja), w którego sprawie pisaliśmy listy w 2016 roku.

Łącznie nasza szkoła napisała 525 listów w języku angielskim. Jest to lepszy wynik niż
w roku ubiegłym.  Była to VIII edycja tego maratonu w naszym liceum. Mamy nadzieję,
że w następnym roku, więcej osób weźmie w nim udział. Dziękujemy klasom: 1a, 1bn, 1cn, 1b, 2a, 2b, 2ac, 3a, 3b, 3c, 3d za udział w Maratonie.

Szczególne podziękowania za zaangażowanie składamy dla Zuzanny Tarnowskiej z klasy 1bn, która w obronie Magai z Sudanu Południowego napisała 84 listy.

Jeżeli chcesz poczytać historię osób, o których w tym roku walczyliśmy zapraszamy na Maraton Pisania Listów   

Samorząd Uczniowski

Wolontariat