Projekt Eduwarszawa.pl

Logo Eduwarszawa.pl

Ruszamy z nowym projektem pilotażowym. Nasza szkoła, jako jedna z 20 w Warszawie została wybrana do realizacji projektu Eduwarszawa.pl.

Eduwarszawa.pl to systemowe rozwiązanie wspomagające funkcjonowanie oświaty Miasta Stołecznego Warszawy.

Trwają prace nad wdrażaniem nowoczesnego projektu pozwalającemu wszystkim nauczycielom i uczniom korzystać z Microsoft Office 365, w szkole i w domu.

Projekt będzie realizowany w kilku etapach. Pierwszy z nich obejmie grupę szkół znajdujących się w pięciu dzielnicach: Praga-Południe, Targówek, Ursynów, Wawer i Żoliborz. To łącznie ponad 13 000 uczniów i ok. 1300 nauczycieli.

Kolejny etap nastąpi po ogłoszeniu zaktualizowanego kalendarza bieżącego roku szkolnego, najprawdopodobniej w lecie. Szkołom już korzystającym z Office 365 ułatwione zostanie przeniesienie dotychczas zgromadzonych zasobów edukacyjnych na platformę Eduwarszawa.pl. Środowisku oświatowemu zapewnione zostanie wsparcie i szkolenia.