Piknik historyczny ,,ZOSTAŃ OCHOTNIKIEM 1920”

Prezentacja starej broni palnej

W dniu 23 września 2020 r. uczniowie naszej szkoły mieli okazję uczestniczyć w żywej lekcji historii w plenerze – Pikniku historycznym ,, Zostań Ochotnikiem 1920 r. ”, który odbył się w Parku Obwodu Praga Armii Krajowej. Organizatorem Pikniku była Grupa Historyczno-Edukacyjna Szare Szeregi.
Na obozowisko historyczne składały się trzy namioty wojskowe, paleniska, elementy fortyfikacji, maszt z biało-czerwoną flagą, wystawa sprzętu i uzbrojenia. Rekonstruktorzy w mundurach historycznych przeprowadzili zajęcia dla publiczności, w tym dla naszej młodzieży. Uczniowie mieli okazję zgłębić wiedzę, zobaczyć broń i wozy bojowe, szpital polowy, stroje i mundury z okresu I wojny światowej.