Europejski Dzień Języków – świętuj razem z nami!

Logo Europejskiego dnia języków

W dniach 22-30 września 2020r. realizowaliśmy w naszej szkole projekt językowy, zorganizowany w ramach obchodzonego każdego roku już od 19 lat w całej Europie -Europejskiego Dnia Języków.

Nauka języków obcych jest zarówno koniecznością, jak i prawem KAŻDEGO z nas – takie jest jedno z najważniejszych przesłań Europejskiego Dnia Języków.

Nauczyciele języków obcych przygotowali w tym roku szereg działań, mających na celu sprawdzenie i rozwijanie umiejętności językowych naszych uczniów. Najważniejsze z nich to:

• Konkurs wiedzy o Rosji – 22.09.
  • Konkurs gramatyczny z języka angielskiego ,,GrammarMaster”- 23.09.
  • Konkurs językowy dotyczący przysłów i porzekadeł-23.09.
  • Konkurs językowy z zakresu słowotwórstwa- 24.09.
  • Konkurs wiedzy o krajach anglojęzycznych -24.09.
  • Dyktando w języku angielskim- 25.09.
  • Konkurs wiedzy o krajach niemieckojęzycznych – 25.09.
  • Konkurs wiedzy o krajach hiszpańskojęzycznych -30.09.

Cieszymy się, że tak wielu uczniów zmierzyło się z przygotowanymi przez nauczycieli zadaniami.Wszystkim uczestnikom konkursów serdecznie dziękujemy, a laureatom gratulujemy!

Pamiętajmy, że uczenie się języków daje wymierne korzyści zarówno ludziom młodym, jak i starszym.Nigdy nie jest za późno, aby uczyć się języków i korzystać z możliwości jakie ta nauka stwarza.  Jeśli w języku kraju, który odwiedzamy w czasie wakacji, poznamy choć kilka słów, pozwoli to nam zawrzeć nowe znajomości i zyskać nowych przyjaciół.

Znajomość języków obcych pozwala także na lepsze wzajemne zrozumienie i pokonywanie różnic kulturowych.