Projekt ,,Warsaw is likeable”

Klasy 1a i 1d razem z prof. Bożeną Długoszek stworzą mapę  kulturalną miasta i sprawdzą gdzie warto bywać? W czym brać udział? Co warto pokazać rodzinie i znajomym?

Projekt rozpoczął się od udziału w międzynarodowej konferencji Art IsBetter with You organizowanej przez Creative Europe Desk Polska i Centrum Kultury Filmowej im. Andrzeja Wajdy.

Cele projektu:

• Wzrost kompetencji językowych uczniów  – wzbogacenie zasobu słownictwa i doskonalenie umiejętności budowania i rozumienia wypowiedzi w języku angielskim.
  • Popularyzowanie zasobów kulturowych, architektonicznych i naturalnych Warszawy.
  • Wzrost wiedzy z historii, sztuki, literatury, biologii (z zakresu ogrodów i parków), informatyki.
  • Rozwijanie umiejętności dokonywania analizy informacji pozyskanych z różnych źródeł.
  • Doskonalenie umiejętności korzystania ze słownika polsko-angielskiego,  zasobów bibliotecznych oraz z Internetu z zachowaniem praw autorskich.
  • Rozwijanie kreatywności  uczniów w przygotowaniu folderu o ciekawych miejscach Warszawy.
  • Rozwijanie umiejętność pracy w grupie, zespołowego wykonywania zadań.
  • Rozwijanie umiejętności planowania pracy.
  • Integracja uczniów poprzez współpracę, dzielenie się swoją wiedzą i działaniami.
  • Podtrzymywanie relacji rówieśniczych w okresie zawieszenia zajęć stacjonarnych w szkole.