Przejdź do menu głównego Przejdź do treści Przejdź do wyszukiwarki strony Przejdź do mapy strony
Biuletyn Informacji Publicznej Logo BIP
Dane kontaktowe
  • Telefon: (22) 619 20 91/92
  • Email: lo72@eduwarszawa.pl

Grochowskie Spotkania Teatralne na rogatkach edycja IX online 2021

LXXII Liceum Ogólnokształcące im. gen Jakuba Jasińskiego
zaprasza na
Grochowskie Spotkania Teatralne
Na rogatkach*
edycja IX online

W związku z sytuacją pandemiczną tegoroczna edycja naszego konkursu odbędzie się w wersji online. Warunkiem uczestnictwa w konkursie jest przesłanie nagrania spektaklu lub krótkiej formy teatralnej o dowolnej tematyce – nagranie może być archiwalne.

Spotkania mają na celu skonfrontowanie doświadczeń warszawskich młodzieżowych zespołów teatralnych działających w szkołach podstawowych, średnich oraz w ośrodkach kultury. Będzie to również okazja do refleksji nad stanem amatorskiego ruchu teatralnego w warszawskim środowisku młodzieżowym.

  1. Terminy
    GST odbywać się będą w dniach 22 – 27 marca 2021 r. Zgłoszenia uczestnictwa i przesłanie na Karcie zgłoszenia (w załączeniu) do dnia 21 marca 2021 r. Zapis spektaklu może być w formacie MP4AVI lub link do zapisu w Internecie, które należy przesłać   drogą elektroniczną na adres gst@jasinski.edu.pl. Podsumowanie GST oraz ogłoszenie wyników odbędzie się 29 marca 2021 r.
  2. Nagrody i wyróżnienia

Organizatorzy powołają Jury, które przyzna nagrody i wyróżnienia.

  1. Organizator
    Organizatorem GST jest LXXII Liceum Ogólnokształcące im. gen. Jakuba Jasińskiego w Warszawie. Wszelkich wyjaśnień, interpretacji regulaminu i uzgodnień roboczych udziela koordynator projektu p. Bożena Długoszek, tel. 798785952. Ogłoszenia i bieżące komunikaty umieszczane będą na https://www.facebook.com/72LOJasinski/ oraz na stronie internetowej szkołyhttps://jasinski.edu.pl/. W sytuacjach nieobjętych niniejszym regulaminem wszelkie niejasności rozstrzyga organizator konkursu.

* Na Kamionku znajduje się kilkadziesiąt zabytkowych obiektów. Część z nich ujęta jest w rejestrze zabytków Mazowsza (link do wikipedii) m.in. Park Skaryszewski (link od wikipedii)Park OWS (link do wikipedii), kościół na Kamionku (link do wikipedii), kamienica przy ul. Chodakowskiej 22, zespół Instytutu Weterynarii SGGW, Pomnik Budowy Szosy Brzeskiej czy Rogatki Grochowskie.

Rogatki Grochowskie

Po obu stronach ulicy Jana Zamoyskiego (36 i 55) znajdują się klasycystyczne Rogatki Grochowskie (kiedyś Rogatki Moskiewskie) wzniesione w 1823 (link do wikipedii) przez Jakuba Kubickiego. Oba pawilony są ustawione symetrycznie do siebie. Parterowe rogatki na planie prostokąta ozdabiają wgłębne portyki z czterema jońskimi kolumnami.
1961 (link do wikipedii) budynek usytuowany po parzystej stronie został przesunięty o ponad 10 metrów w głąb posesji w związku z poszerzaniem ulicy Grochowskiej i Zamoyskiego. Po rozbiórce dwóch kamienic i 4 latach przygotowań 18 czerwca 2001 (link do wikipedii) pawilon południowej rogatki (po stronie nieparzystej) został przesunięty o 8,7 metra w kierunku Zakładów Wedla. Obecnie oba pawilony wynajmowane są prywatnym firmom.

Link do pobrania karty zgłoszeń (plik w formacie .docx)