Uczniowie klas trzecich na stołecznych uroczystościach przy Pomniku Poległym i Pomordowanym na Wschodzie

W godzinach popołudniowych 17 września 2021 r. grupa uczniów klas trzecich wraz z pocztami sztandarowymi i opiekunami wzięła udział w stołecznej uroczystości poświęconej 82. rocznicy agresji sowieckiej na Polskę. Na uroczystości obecni byli m.in. przedstawiciele parlamentu, wojska, kombatanci i rodziny katyńskie z kraju i zagranicy. Po okolicznościowych przemówieniach odczytany został apel pamięci, oddano salwę honorową i odmówiona została modlitwa ekumeniczna. Na zakończenie przedstawiciele najwyższych władz m.in. Prezydenta, Sejmu, Senatu i rządu, a także władz stolicy złożyli wieńce przed Pomnikiem Poległym i Pomordowanym na Wschodzie.