Europejski Dzień Języków – świętuj razem z nami!

W dniach 20-24 września nauczyciele języków obcych zorganizowali w naszej szkole szereg działań wpisanych w międzynarodowy projekt Europejski Dzień Języków, który został zainicjowany w 2001 r. przez Radę Europy we współpracy z Komisją Europejską. W ramach tego projektu odbyły się: dyktando z języka angielskiego, konkurs wiedzy o krajach anglo-, hiszpańsko-, niemieckojęzycznych, konkurs wiedzy o Rosji i konkurs z języka angielskiego ,,Grammar Master”. Podstawowe cele Europejskiego Dnia Języków to: ukazanie znaczenia uczenia się i nauczania  języków, jak również konieczności urozmaicania oferty językowej w celu szerzenia idei  wielojęzyczności oraz porozumienia pomiędzy różnymi kulturami; promowanie różnorodności kulturowej i językowej Europy jako bogactwa, które należy rozwijać i pielęgnować; propagowanie uczenia się języków zarówno  w szkole, jak i poza nią,  w celu wzięcia  udziału np. w wymianie międzynarodowej lub na potrzeby rozwoju kariery zawodowej czy też dla własnej przyjemności.