Uroczysta akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej

Dzień Edukacji Narodowej, zwyczajowo nazywany Dniem Nauczyciela, jest obchodzony co roku 14 października w rocznicę utworzenia Komisji Edukacji Narodowej. Dzień ten jest świętem wszystkich pracowników oświaty.  W naszej szkole odbyła się z tej okazji uroczysta akademia, podczas której uczniowie klas pierwszych złożyli ślubowanie na sztandar szkoły oraz otrzymali pamiątkowe srebrne tarcze. Pani Dyrektor Bożena Kozak wyróżniła również tego dnia nagrodami Dyrektora szkoły wybranych nauczycieli i pracowników administracyjnych. Przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego złożyli nauczycielom serdeczne życzenia i podziękowania za ich trud włożony w wychowanie i edukację młodzieży oraz wręczyli im piękne kwiaty. Część artystyczną (piosenki i taniec) przygotowali uczniowie klas pierwszych pod kierunkiem wychowawców. W tym roku także nasi nauczyciele przygotowali niespodziankę dla swoich wychowanków i przygotowali występ, podczas którego zaprezentowali żartobliwe interpretacje wybranych wierszy Brzechwy, Tuwima i Fredry.