Wyjścia edukacyjne klasy Ib do Teatru Capitol

W dniach 9 i 19 listopada klasa I b uczestniczyła w spektaklach ,,Dreams” oraz ,,Friends” przygotowanych przez Szkołę Musicalową B&B, działającą przy Teatrze Capitol. W przedstawieniach występowała  uczennica z klasy Ib – Nikola Nowak. Spektakle poświęcone były zjawisku przemocy w szkole, z którym niejednokrotnie muszą mierzyć się zarówno uczniowie jak i nauczyciele. Powszechność problemu sprawia, że szkoły dokładają wszelkich starań, by zapobiegać tego typu sytuacjom. Ciekawym sposobem na realizację założeń programu wychowawczo-profilaktycznego i wspaniałą lekcją wychowawczą był właśnie udział naszych uczniów w spektaklach Szkoły Musicalowej B&B zrealizowanymi pod hasłami „Stop dla wzajemnego poniżania” i „Bądź liderem nie hejterem”.  Po spektaklach młodzież miała okazję zapoznać się z misją i celami Stowarzyszenia SOS Wioski Dziecięce, pomagającego dzieciom opuszczonym, osieroconym oraz zagrożonym utratą opieki rodziców. Projekt realizowany był pod opieką p. Bożeny Długoszek, p. Anny Jurczak i p. Marka Różyckiego.