Patrole naszych ratowników na Dworcu Wschodnim

Od piątku 4 marca 2022 r. nasza szkolna grupa ratownicza z Sanitarnej Służby Szkolnej w czasie wolnym od zajęć lekcyjnych patroluje Dworzec Wschodni i współpracuje z tamtejszym punktem medycznym oraz innymi służbami. Nasze patrole polegają na doraźnej pierwszej pomocy lub kierowaniu do punktu medycznego, a także pomocy w przejściu z peronu na peron osobom, które mają problemy z poruszaniem się. Prawie codziennie uczniowie klas ratowniczych mają możliwość współpracy  z jednostkami Państwowego Ratownictwa Medycznego. Jest do doskonałe szkolenie na przyszłość, nawet jeśli ktoś nie wiąże swojej przyszłości z zawodami medycznymi. Serdecznie dziękujemy wszystkim uczniom, którzy angażują się w pomoc osobom przybywającym z Ukrainy!