Grochowskie Spotkania Teatralne

Grochowskie Spotkania Teatralne ,,na rogatkach’’
Edycja X online

Jest to projekt autorski naszej szkoły, realizowany od dziesięciu lat, cieszący się dużym zainteresowaniem. Projekt jest przeglądem spektakli teatralnych przygotowanych przez uczniów warszawskich szkól podstawowych, ponadpodstawowych oraz młodzieży działającej w domach kultury. Ma też formę konkursu. Spośród zaprezentowanych przedstawień jury profesjonalne wyłania to najlepsze. Spotkania amatorskich zespołów są przeprowadzane w marcu, tak aby symbolicznie korespondowały z obchodzonym w tym miesiącu Międzynarodowym Dniem Teatru ( 27 marca ). Jury profesjonalne obejrzy każdy przesłany spektakl i dokona oceny wyróżniając najlepsze zespoły, uwzględniając wartości artystyczne, przesłanie i zaangażowanie młodych twórców . Projekt jest realizowany przy współpracy p. Naczelnik wydziału Biura Edukacji Urzędu m. st. Warszawy.