Przejdź do menu głównego Przejdź do treści Przejdź do wyszukiwarki strony Przejdź do mapy strony
Biuletyn Informacji Publicznej Logo BIP
Dane kontaktowe
  • Telefon: (22) 619 20 91/92
  • Email: lo72@eduwarszawa.pl

“Wiem, co jem” – podsumowanie projektów edukacyjnych

„Wiem, co jem!”

W ubiegłym tygodniu w naszej szkole odbył się konkurs wiedzy o zdrowym żywieniu, podsumowujący realizowane, głównie w czasie nauki zdalnej, projekty pt. „Wiem, co jem” (WF- S. Kołacińska, J. Siwek) oraz warsztaty „Porozmawiajmy o zdrowiu” ( zajęcia pozalekcyjne- p. E.Miturska-Maj).

W czasie realizacji ww. projektów uczniowie dowiedzieli się, które produkty spożywcze wybierać w czasie zakupów, jak czytać etykiety, jak wybrać lepszy (zdrowszy), z podobnych artykułów, gdzie szukać naturalnego wsparcia funkcjonowania organizmu. Nauczyli się rozpoznawać typy opakowań dopuszczonych do kontaktu z żywnością, surowców, z którego wynikają różnice w ich przeznaczeniu. 

Niespodzianką dla młodzieży były informacje o cukrze, który „leczy” zęby, kaszy- niekaszy, orzechach ze strączków. Także sympatie i antypatie witamin i minerałów.

W efekcie ciężkiej pracy powstało kilkadziesiąt niezłych prezentacji multimedialnych, z których streszczenie zamieściliśmy dla zainteresowanych w postaci spooorych rozmiarów gazetki z sali tenisa stołowego.

Na koniec projektu sprawdziliśmy, czy udało się zaszczepić odrobinę ważnych informacji w świadomość żywieniową naszych prawie dorosłych uczniów. 

W konkursie wiedzy o zdrowym żywieniu udział wzięło   uczniów.

Szczegółowa ilość zdobytych punktów, na podstawie poprawnych odpowiedzi sprawdzić można na liście na tablicy ogłoszeń przy pokoju trenerów.

Zwycięzcą konkursu został:

Michał Mazurek, KL. 3EN

Wyróżnienia:

Julia Garbicz, 1A                   

Urszula Wojsław , 2A         

Dominika Majsterek, 1B     

Rogulska Alicja, 2D        

Gratulujemy świetnych wyników!

Na najlepszych czekają nagrody, ufundowane przez Radę Rodziców ( okazuje się, że zupełnie egzotyczne dla naszych uczniów, owocowe przekąski J ).

Na zdrowie!