Przejdź do menu głównego Przejdź do treści Przejdź do wyszukiwarki strony Przejdź do mapy strony
Biuletyn Informacji Publicznej Logo BIP
Dane kontaktowe
  • Telefon: (22) 619 20 91/92
  • Email: lo72@eduwarszawa.pl

Uroczystość rozpoczęcia roku szkolnego 2022/2023

1 września o godz. 9.00 nauczyciele oraz uczniowie spotkali się w szkolnych murach, by świętować rozpoczęcie roku szkolnego 2022/2023.

Podczas oficjalnej części uroczystości wprowadzono sztandar szkoły, odśpiewano hymn państwowy, po czym głos zabrała pani dyrektor Bożena Kozak, która powitała serdecznie wszystkich gości, a zwłaszcza uczniów klas pierwszych, życząc im, by odnaleźli podczas nauki w naszej szkole wiele źródeł inspiracji, możliwości rozwoju, pogłębiania zainteresowań i realizowania marzeń. 

Pani Dyrektor w swoim przemówieniu przedstawiła liczne działania i osiągnięcia szkoły, przybliżyła nowym uczniom sylwetkę patrona szkoły – generała Jakuba Jasińskiego, przypomniała o przypadającym w tym roku jubileuszu 30-lecia nadania szkole imienia patrona, jak również o 83. rocznicy wybuchu II wojny światowej.

Podczas uroczystości Szef Wojskowego Centrum Rekrutacji ppłk Andrzej Kosieradzki odczytał okolicznościowy list od Ministra Obrony Narodowej pana Mariusza Błaszczaka oraz na ręce pani dyrektor złożył symboliczny ,,Kalendarz z mundurem” wraz z zaproszeniem dla uczniów  do udziału w trzeciej edycji multimedialnego projektu edukacyjnego MON, którego celem jest popularyzowanie wiedzy o historii i współczesności Wojska Polskiego.

Uroczystość rozpoczęcia roku szkolnego była również okazją do wręczenia nauczycielowi naszej szkoły majorowi Dariuszowi Paździochowi decyzji Ministra Obrony Narodowej o awansie do stopnia podpułkownika. (Serdecznie gratulujemy!)

Na koniec spotkania uczniowie klas starszych i absolwenci zaprezentowali część artystyczną poświęconą patronowi szkoły, przygotowaną pod kierunkiem pana Ryszarda Jakubisiaka.