Wycieczka do Kazimierza Dolnego

W dniu 28 października uczniowie klasy IB uczestniczyli w wyjeździe integracyjno-krajoznawczym do Kazimierza Dolnego nad Wisłą. Podczas wyjazdu uczniowie przeszli szybki kurs orientacji w terenie i zapoznali się ze skutkami erozji wąwozowej podczas spaceru wąwozem Korzeniowy Dół. Uczniowie  mieli też okazję  zwiedzić ruiny XIV wiecznego Zamku Królewskiego, a z pobliskiej wieży (której powstanie przypisuje się już Władysławowi Łokietkowi) obejrzeć panoramę doliny Wisły. Elementem kulturowym było odwiedzenie miejsca pamięci ofiar zarazy morowej na Górze Trzech Krzyży oraz rynku miejskiego w Kazimierzu Dolnym. Wyjazd przebiegał w pogodnej atmosferze, a uczniowie cieszyli się mogąc w ten sposób wykorzystać ostanie chwile babiego lata.