Przejdź do menu głównego Przejdź do treści Przejdź do wyszukiwarki strony Przejdź do mapy strony
Biuletyn Informacji Publicznej Logo BIP
Dane kontaktowe
  • Telefon: (22) 619 20 91/92
  • Email: lo72@eduwarszawa.pl

24 października –  Światowy Dzień Walki z Otyłością

Otyłość to jedna z najpoważniejszych chorób cywilizacyjnych. Jak wynika ze statystyk, skala problemu z roku na rok rośnie.

24 października  obchodziliśmy Światowy Dzień Walki z Otyłością. 
Podejmując temat zaproponowaliśmy naszym Uczniom niewielką dodatkową dawkę zdrowej aktywności (tej nigdy za wiele!) i to NIE przez DZIEŃ, lecz przez cały TYDZIEŃ!
Od pewnego czasu zauważaliśmy, że nasi podopieczni lubią łączyć ruch z muzyką, a wspólna szkolna belgijka to cicho skrywane marzenie wielu z nich  ;-). Wychodząc temu naprzeciw, w tygodniu 24.10-28.10, otworzyliśmy na oścież drzwi sali gimnastycznej. Codziennie na długiej przerwie o 10.35 można było wpaść do nas i poruszać się chwilę bez stresu i sztywnej ramy.

Rozpoczęliśmy belgijką, lecz nie trzeba było długo czekać, by pojawiły się nowe pomysły.  Systematycznie więc rozwijaliśmy repertuar… ☺

   Sprzyjająca pogoda zachęciła do wykorzystania naszej uroczej okolicy w tygodniu wyjątkowego promowania zdrowia.  Połączyliśmy przyjemne z pożytecznym – i  w rytmie Nordic Walking podziwialiśmy  z uczniami piękno złotej polskiej jesieni w Parku Skaryszewskim.

Cieszymy się, że akcja spotkała się z tak szerokim zainteresowaniem! Jej celem było zwiększanie świadomości u uczniów  w zakresie znajomości zasad prawidłowego odżywiania oraz roli ruchu i jego wpływu na zdrowie i samopoczucie człowieka.

Kochani Uczniowie -odpowiedź  na Wasze  pytania brzmi-  „ Tak, będziemy ją powtarzać !”☺.