Przejdź do menu głównego Przejdź do treści Przejdź do wyszukiwarki strony Przejdź do mapy strony
Biuletyn Informacji Publicznej Logo BIP
Dane kontaktowe
  • Telefon: (22) 619 20 91/92
  • Email: lo72@eduwarszawa.pl

Działania realizowane w szkole w ramach zasad gospodarki cyrkularnej

W naszej szkole systematycznie realizowane są działania na rzecz gospodarki cyrkularnej:

– w  maju 2022 zakończono realizację projektu: „Zielona Szkoła, Kwitnąca Szkoła” – projekt polegał na zmianie otoczenia szkoły poprzez nasadzenia uzyskanych z „drugiej ręki sadzonek”. W maju zorganizowano konkurs z okazji Dnia Ziemi – w ramach realizacji innowacji pedagogicznej ,,Różne oblicza geografii”;

– we wrześniu uczniowie LXXII LO uczestniczyli w akcji sprzątania świata, oczyszczając tereny sąsiadujące ze szkołą  i pobliskim Parkiem Skaryszewskim;

– w listopadzie w klasach trzecich odbyły się lekcje realizowane w ramach projektu edukacji cyrkularnej “Planeta na nowo. Jak odpowiednio korzystać z zasobów”. W ramach zajęć uczniowie zdobyli wiedzę na temat gospodarki cyrkularnej i sposobów ograniczania powstawania odpadów. Uczniowie wykonali gazetkę, która ma zachęcić kolegów, koleżanki i nauczycieli do zainteresowania się tematyką gospodarki obiegu zamkniętego i wdrażania jej zasad w życiu codziennym. Poza tym przeprowadzono wśród uczniów akcję informacyjną dotyczącą przedstawienia podstawowych zasad gospodarki obiegu zamkniętego.

Dodatkowo w naszej szkole podejmowane są inne działania w myśl zasad GOZ:

– prowadzone są zbiórki plastikowych nakrętek w ramach akcji „Koreczki dla Aneczki”- korki pomagają w opłaceniu rehabilitacji;

– prowadzone są zbiórki puszek po napojach – zebrane puszki w specjalnych pojemnikach sprzedawane są w punktach skupu. Uzyskane pieniądze wpłacamy na konto Hospicjum Domowego w Warszawie;

– społeczność szkolna oszczędza energię i wodę, segreguje śmieci;

– organizowany jest kiermasz używanych podręczników oraz wymiana książek –  bookcrossing;

-nauczyciele, uczniowie i rodzice korzystają z platform internetowych do przesyłania informacji, materiałów dla uczniów i rodziców, ograniczając zużycie papieru;

– systematycznie zwiększamy świadomość ekologiczną pracowników szkoły i uczniów.