Obóz szkoleniowy klasy wojskowej w Sarzynie Wielkiej

Klasa 1c wzięła udział w obozie wojskowym, który odbył się w dniach 14-17 listopada w Ośrodku Szkoleniowym Klas Mundurowych w Sarzynie Wielkiej w województwie podkarpackim. Po przejściu testów sprawnościowych, klasa została podzielona na trzy grupy, z których każda pod okiem specjalistów miała okazję przejść złożony trening wojskowy składający się z m.in. z elementów kursu samoobrony, strzelania i budowy broni, tzw. taktyki zielonej oraz czarnej, okopywania się, czy orientacji w terenie. Uczniowie zakwaterowani byli w warunkach koszarowych. Przez 24 godziny na dobę podlegali rygorowi wojskowemu, więc często budzeni byli w środku nocy syreną alarmową. Klasa doskonale wywiązywała się z każdego zadania i pomimo zmęczenia, nikt nie narzekał, wręcz przeciwnie – pojawiły się pytania o termin kolejnego podobnego obozu.

Kliknij i obejrzyj galerię zdjęć: