Przejdź do menu głównego Przejdź do treści Przejdź do wyszukiwarki strony Przejdź do mapy strony
Biuletyn Informacji Publicznej Logo BIP
Dane kontaktowe
  • Telefon: (22) 619 20 91/92
  • Email: lo72@eduwarszawa.pl

„Żonkile Pamięci”

Nasza szkoła po raz kolejny wzięła udział  w akcji „Żonkile”, organizowanej przez Muzeum Żydów Polskich „Polin”. Akcja  upamiętnia kolejne rocznice powstania w getcie warszawskim, które wybuchło 19 kwietnia 1943 roku  kierowane przez Żydowską Organizację Bojową i Żydowski Związek Wojskowy. Celem akcji „Żonkile” jest propagowanie wiedzy na temat powstania w getcie warszawskim. Żonkil jako symbol akcji związany jest z Markiem Edelmanem, jednym z przywódców powstania, ponieważ co roku, 19 kwietnia w rocznicę powstania w getcie składał on bukiet z żonkili pod Pomnikiem Bohaterów Getta na Muranowie. W ramach akcji uczniowie naszej szkoły przygotowali wystawę poświęconą powstaniu w getcie oraz wykonali papierowe żonkile.

Kliknij, aby obejrzeć galerię zdjęć: