Przejdź do menu głównego Przejdź do treści Przejdź do wyszukiwarki strony Przejdź do mapy strony
Biuletyn Informacji Publicznej Logo BIP
Dane kontaktowe
  • Telefon: (22) 619 20 91/92
  • Email: lo72@eduwarszawa.pl

Uroczystość zakończenia roku szkolnego dla uczniów klas IV

W dniu 28 kwietnia odbyła się w naszej szkole uroczystość zakończenia roku dla uczniów klas IV.

Pani Dyrektor Bożena Kozak dokonała podsumowania czterech lat wytężonej pracy, lat wypełnionych pracą nad realizacją postawionych celów, rozwijaniem pasji i zainteresowań, świętowaniem sukcesów, przeżywaniem radości i wzruszeń. Zaznaczyła, że absolwenci na trwałe zapisali się w historii szkoły, czy to dzięki sukcesom naukowym, sportowym, artystycznym, czy pracy społecznej. Skierowała do nich wiele ciepłych słów pełnych refleksji na temat wspólnie spędzonych chwil i słowa pożegnania.

Wychowawcom i nauczycielom przekazała wyrazy uznania za trud i zaangażowanie włożone w pracę dydaktyczną i wychowawczą z młodzieżą. 

Przedstawiciele klas czwartych podziękowali dyrekcji, wychowawcom i nauczycielom za przekazaną wiedzę i serce oraz wręczyli im piękne kwiaty.

Również wiceprzewodniczący Samorządu Uczniowskiego pożegnał swoich starszych kolegów w imieniu całej społeczności uczniowskiej. Przyszli maturzyści otrzymali od młodszych kolegów na pamiątkę ,,szczęśliwe długopisy” z dedykacją.

Następnie głos zabrała Przewodnicząca Rady Rodziców, pani Justyna Wasińska, która podziękowała dyrekcji i nauczycielom w imieniu rodziców za owocną współpracę oraz przekazała słowa wsparcia tegorocznym maturzystom.

Ważnym punktem uroczystości było uhonorowanie uczniów wyróżniających się w nauce, sporcie, pracy na rzecz szkoły, działalności artystycznej dyplomami i nagrodami. Również rodzice uczniów klas czwartych szczególnie zaangażowani we współpracę ze szkołą otrzymali listy gratulacyjne oraz podziękowania.

Następnie absolwenci spotkali się jeszcze z wychowawcami na ostatniej już lekcji wychowawczej i odebrali świadectwa ukończenia szkoły.

Teraz już tylko matura… Wierzymy w Was Kochani i życzymy Wam powodzenia w dorosłym życiu! Każdy koniec to nowy początek… Wiemy, że gdziekolwiek rzuci Was los, będziecie godnie reprezentować naszą szkołę. Pamiętajcie, że jej drzwi będą dla Was zawsze otwarte. Idźcie odważnie przez życie. Nie bójcie się marzyć i spełniajcie swoje marzenia. Wytyczajcie sobie ambitne cele i realizujcie je. Nigdy nie traćcie nadziei ani wiary we własne siły i umiejętności.

„Do zobaczenia w dorosłym życiu
na innej drodze, na innym szlaku.
Z bagażem wspomnień na dnie, w ukryciu
wśród masy pytań w pełnym plecaku.

Przyszłość – jak wielki znak zapytania,
pełna rozterek i niepokoju.
Bez odpowiedzi na takie pytania
w codziennej pracy, w chwilach spokoju.

Stoimy w progu tej naszej drogi
tacy malutcy, tacy nieśmiali.
Z cichą nadzieją, by los nie był srogi,
byśmy do celu dotarli cali.

Otwarci, prawi, pełni miłości,
idźmy odważnie przez nasze życie,
by w końcu drogi bez wątpliwości,
w lustro popatrzeć na swe odbicie.” T.Fiedorowicz

Kliknij, aby obejrzeć galerię zdjęć: