Wyjazd w Góry Stołowe

W dniach 24-27 kwietnia klasa 1B i część klasy 2B wzięła udział w czterodniowym wyjeździe krajoznawczo-integracyjnym w Sudety, a konkretnie w Góry Stołowe do Radkowa. W czasie wyjazdu uczniowie odbyli pieszą wyprawę pobliskim szlakiem do Schroniska górskiego Na Pasterce.  W ramach poznania geologii i malowniczych form powierzchniowych Gór Stołowych wyrzeźbionych w piaskowcach, udali się także do Czech gdzie zwiedzili Teplickie Skalne Miasto. Uczniowie zwiedzili dawną kopalnię węgla kamiennego w Nowej Rudzie gdzie dowiedzieli się jak powstają i jak były wydobywane pokłady tego surowca oraz poznali od kuchni pracę górników. Poza wyprawami w teren uczniowie na terenie ośrodka uczestniczyli w licznych zajęciach o charakterze sportowym (łucznictwo, intercross, wspinanie z zabezpieczeniem po ściance wspinaczkowej) oraz rękodzielniczym (garncarstwo). Pomimo chłodnej jak na tę porę roku pogody wszyscy wynieśli z wyjazdu wesołe wspomnienia, szczególnie dobrze wspominając miłą kadrę ośrodka i pyszne jedzonko.

Kliknij, aby obejrzeć galerię zdjęć: